Експерти розповіли, що відновлення спроб самогубства серед учасників групи "Синій кит" в Україні пов'язано з тим, що батьки підлітків віддали виховання і спілкування зі своїми дітьми на відкуп різних гаджетів.

"Дуже часто зараз наші діти більше спілкуються з телефонами та комп'ютерами, ніж з людьми. По душам поговорити і не з ким. Батьки зайняті і самі провокують: "Ой, посидь в інтернеті". Тобто батьки пристосувалися до того, що телефон і комп'ютер – це зручно. Але тоді давайте спостерігати, що він з дитиною робить. Батьки розслабилися і перестали контролювати. Настає критична точка довіри, що з тієї сторони сидять боги, які все знають і нічого поганого не зроблять", - зазначила фахівець.

За її словами, за такої ситуації підростаюче покоління просто розучується спілкуватися в реальному світі.

"Коли ми пишемо через комп'ютер, то немає емоційної подачі, ми лише пишемо текст. Ми передаємо інформацію, але не зчитуємо емоційно один одного. Виходить як-то холодно. Коли я пишу "Я люблю тебе" в комп'ютері, там немає емоцій, там немає голосу. Діти, які ростуть на комп'ютері, вони технічно більш розвинені, але ділитися емоціями вони можуть не так, як ми", - підкреслила вона.

Популярні новини зараз
Карткою – 10 грн, готівкою – 15: в Україні знову підвищують ціни на проїзд В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину Старі сковорідки не доведеться викидати: як у домашніх умовах подарувати посуду друге життя
Показати ще

При цьому психолог розповіла, з якими проблемами зіткнеться це покоління в дорослому житті.

"Швидше за все, це люди які будуть вибухові в емоціях. Спокійний, спокійний, але якщо потім стикається з голими емоціями, немає досвіду, немає практики, то це більше істерика. Нормальне життя, це коли є всі емоції. І радість, і горе, і роздратування. Хвора людина – це людина, який не вміє користуватися цими емоціями. Люди, які сидять в інтернеті, вони роблять зриви импульсивней, яскравіше, різкіше. Наступному поколінню потрібно нам, батькам, підносити досвід, як виражати емоції не руйнуючи відносин", - порадила Шестак.

"Знай.uа" нагадує, що 30 травня, в Києві на Хрещатику неповнолітня киянка порізала собі вени.