Представники Української Автокефальної Православної Церкви звернулися до глави РПЦ патріарха Кирила із вимогою "відродити древню Галицьку митрополію".

Текст офіційного листа оприлюднила колишня помічниця покійного предстоятеля УАПЦ Мефодія Наталія Шевчук. Українська сторона одразу ж виклала відповідь – мовляв, це звернення не відповідає дійсності, повідомляє Politeka.

"Патріархія УАПЦ повідомляє, що в інформаційний простір випущений новий провокаційний матеріал проти УАПЦ. Цей матеріал активно поширює так звана помічниця покійного Митрополита Мефодія Наталя Шевчук на підконтрольних їй сайтах. Жодного звернення до Патріарха Кирила Глава УАПЦ Митрополит Макарій не посилав би і не має наміру цього робити" – йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК Старі сковорідки не доведеться викидати: як у домашніх умовах подарувати посуду друге життя
Показати ще

Шевчук впевнена: це може бути відкритою спробою черговий раз розколоти суспільство, але хто з митрополитів був ініціатором – не пояснила. Втім, справа стосується створення МП так званої Галицької митрополії на базі трьох єпархій УАПЦ.

"Щодо того, звідки цей лист – він з надійних джерел. Я більше 15 років працювала, власне, в апараті управління церкви. Як мені сказав чоловік, який передав цей лист, він з портфеля митрополита. Дослівно. У нас їх троє”, – повідомила вона.

Експерти вже висловили свою недовіру з приводу достовірності документу, нібито він нагадує фальшивку, тому що відсутній вихідний номер, котрий зазвичай ставлять на таких листах. Підпис все таки знайшли – там значиться ім'я Макарія із Архієрейського собору:

"Можна припустити, що, скажімо, московські ініціатори листа патріарха Філарета не надто сподівалися отримати цей лист, і готували запасний варіант у вигляді співробітництва або певного налагодження співпраці з УАПЦ".

Дивіться: скандальна гулянка представників УПЦ МП в Одесі

Як повідомляв портал "Знай.ua", настоятель Десятинного монастиря за час перебування на посаді заробив більше багатьох депутатів. Юрій Харон керує землею Національного музею історії, а в 2013 році став стрімко збільшувати свої прибутки. Священослужитель пояснив походження коштовних речей "подарунками добрих друзів". До фонду, заснованого Хароном, зареєстровані машини не мають жодного відношення: всі числяться за ним особисто, що можна з легкістю перевірити у Державному реєстрі.