Трійця - одне з головних християнських свят. Відзначають це свято в 2018 році 27 травня.

Трійця-2018

Трійця - одне з головних християнських свят. Православна Церква відзначає його в 50 день після Великодня (з урахуванням, що Великдень - перший день), а західні християни - на 57 день. Тобто в 2018 році свято Трійці в Україні відзначають 27 травня.

На Трійцю православні згадують пришестя Святого Духа на апостолів, яке, згідно з вченням Церкви, їм обіцяв Ісус перед своїм вознесінням. Пришестя вказало на потрійність Бога. Саме в цей момент була заснована Вселенська апостольська Церква.

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Всі православні храми у цей день прикрашені гілками берези, бузку, клену - вони символізують оновлення душі. Після Божественної літургії в свято Трійці у храмах здійснюється особлива служба з читанням уклінних молитов: священик читає молитви, стоячи на колінах у Царських вратах, лицем до віруючих, прихожани при цьому також встають на коліна, вперше після Великодня.

Традиції і прикмети свята Трійці

Трійцю святкують три дні. Господині до неї дуже ретельно готуються: наводять в будинку чистоту, прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами, що символізує процвітання і новий життєвий цикл.

Субота перед святом є поминальним днем. Люди в храмах ставлять свічки за упокій померлих родичів. Особливо моляться за померлих передчасною смертю.

Перший день - Зелену неділю - в народі вважають днем ​​активності і підступності русалок та іншої міфічної нечисті. Зелень, якою прикрашають будинки, є захистом і оберегом від них. Вранці в цей день в храмах проходять святкові богослужіння. Потім люди ходять один до одного в гості.

Трійця завжди вважалася дівочим святом. Вони плетуть вінки, опускаючи їх в річку для ворожіння. Потім вони йшли в ліс гуляти. До цього дня пекли коровай і роздавали його в лісі незаміжнім дівчатам. Ці шматочки сушили і зберігали до весілля, замішуючи потім сухарі в тісто для весільного короваю. Вважали, що вони принесуть їм в нову сім'ю благополуччя і любов.

Другий день свята називається Клечальним понеділком. Після служби священики йшли на поля читати молитви з проханням до Бога про благословення на майбутній урожай.

На третій, Богодухів день, хлопці вибирали собі наречених. Дівчата "водили Тополю", в ролі якої була незаміжня дівчина - перша красуня в селі. Її наряджали вінками, стрічками, гілками і водили по дворах. Зустріти Тополю вважалося великою удачею. В цей день в колодязях освячували воду. Якщо в цей день іде дощ - буде хороший урожай, тепле і грибне літо.

Традиції свята в Україні та інших країнах

В Україні на свято Трійці прийнято прикрашати будинок березовими гілочками, збирати цілющі трави і йти з ними до церкви. У Франції на Трійцю прийнято сурмити в труби в пам'ять про сильний вітер, який супроводжував пришестя Святого духа. А в Італії на Трійцю розкидають пелюстки троянд, які символізують Святий дух. У цей день близькі люди говорять один одному теплі слова, бажаючи здоров'я і благополуччя всієї сім'ї.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в травні 2018 року в Україні знову будуть "довгі" вихідні.