В Києві 28 липня під адміністрацією президента України Петра Порошенка відбулася мирна акція «Я люблю цирк», в ході якої активісти, працівники галузі, та просто поціновувачі мистецтва вимагали у президента врятувати цирки.

Як зазначається в колективному зверненні на адресу голови держави від Всеукраїнської громадської організації «Цирковий союз Кобзова», ухвалення скандального законопроекту №5119-1 від 14 вересня 2016 р. про нібито захист тварин від жорстокого поводження відбувалося без будь-якого обговорення з представниками циркової галузі, а сам документ спрямований на масштабну приватизацію українських цирків і придушення приватних циркових організацій.

«Велика кількість програм, в т.ч. із залученням тварин, планується на місяці вперед. Отже, вступ в силу такого закону з дня, наступного за днем ​​його опублікування, тепер не дозволить цирковим організаціям внести зміни в графік своєї діяльності або уникнути збитків в цілому», - йдеться в тексті звернення.

Мітингарі обурюються, що Верховна Рада без обговорення з комітетами та представниками циркової галузі внесла правки до закону про діяльність циркової галузі, а новий закон фактично забороняє в Україні діяльність цирку, бо розширює поняття «пересувного звіринцю».

За словами юриста Марини Покотило, пересувні звіринці заборонені в Україні з 2015 року, відповідно до закону про захист тварин. «Відповідно до нового терміну, до «пересувних звіринців» відносяться всі суб’єкти, які використовують тварин з перевезенням по Україні та за її межами. Фактично було повністю заборонено використовувати тварин в цирках – як пересувних, так і стаціонарних».

Популярні новини зараз

Віктор Павлік зібрав валізи вагітної Репяхової: "Це останній раз"

Леся Нікітюк привітала вагітну Катю Осадчу з особливою датою: "Найкращий день"

Ірина Федишин з чоловіком готують несподіване зізнання: "Буде донечка"

Молодий патрульний загинув у ДТП на мотоциклі, сумує вся Україна: залишилася дружина і двоє дітей

Показати ще

Протестувальники впевнені, що президент не повинен підписувати такий недолугий закон, бо він шкодить не лише українській культурі, а й може значно вдарити по економіці.

Як зазначила менеджер цирку «Кобзов» Анастасія Красоха, від такого рішення «постраждають не тільки цирки, а й українська культура, тому що цирк – це невід’ємна частина української та європейської культури». «Від цього постраждає і держава, тому що цирк платить податки. Не буде цирку – не буде надходжень до бюджету», - додає вона.

Попри побоювання захисників тварин, працівники найбільшого цирку в Україні переконують – якщо цирк високої якості, то умови проживання тварин зазвичай на найвищому рівні. Як запевняють в цирку, артист працює разом з твариною, тому й ставлення до чотирилапих – як до рівного.

Виконавчий директор цирку «Кобзов» Євген Смиченко підтверджує: «Тварини в цирку живуть довше, за ними доглядають краще. Хто вважає, що до них відносяться погано – нехай прийдуть та подивляться лідируючі цирки України».

Під час мітингу активісти зібрали підписи і передали їх зі зверненням до президента та сподіваються, що гарант почує прохання артистів, і ветує скандальний закон. Учасники протесту переконані – лише через президентське вето можливо врятувати український цирк від знищення.

Слід зазначити, що на мітингу не обійшлося і без провокацій. Акцію протесту намагалися зірвати група хлопців характерної зовнішності, як у тітушек. Вони весь час провокували учасників мітингу, але поліція в цей раз спрацювала добре і не дозволила тітушкам влаштувати безлади.