Не всі батьки знають, як правильно себе поводити, якщо малюк раптом залихоманить. Тому дуже часто у таких випадках користуються порадами своїх мам-бабусь чи знайомих, які, як відомо, "знають краще"
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЛікарі спростували головні міфи з приводу лихоманки у малюків.
Отже, ні в якому разі не можна:
Кутати малюка
Часто батькам здається, що при високій температурі дитина мерзне. На такі думки наштовхує тремтіння, "мурашки" по шкірі та ін. Тому намагаються краще дитину закутати.
Насправді, чим більше кутати малюка в ковдри-піжами, тим сильніше буде підніматися температура, добираючись, врешті-решт, до критичної позначки.
Замість того, щоб "утеплювати", одягніть малюка у легку бавовняну піжаму, вкрийте звичною для нього ковдрою (якщо в кімнаті жарко - простирадлом) і давайте побільше пити. Це допоможе швидше "знизити градус" і повернути дитину у норму.
Змушувати дитину їсти
Відсутність апетиту - цілком нормальний стан при підвищенні температури, адже сили організму зараз спрямовані на боротьбу з хворобою, а не на травлення.
Тому силою запихувати в малюка їжу не варто - це може закінчитися нудотою або діареєю, що погіршить стан дитини.
Періодично пропонуйте дитині поїсти, і краще, якщо це буде бульйон, легка каша, овочі або фрукти - вони легше засвоюються і не залишають відчуття тяжкості в шлунку.
Робити холодні компреси
Логічно вважати, що холодні примочки і компреси допоможуть знизити температуру. Однак насправді вони здатні тільки спровокувати спазм судин і привести до ще більш серйозних наслідків.
Тому просто дайте дитині жарознижуючий засіб і, знову ж таки, побільше пиття для нормалізації терморегуляції.
Обтирати дитину спиртом або оцтом
По-перше, вони надмірно сильно охолоджують шкіру і викликають озноб з посиленням лихоманки. По-друге, пари цих речовин при вдиханні дитиною викликають нудоту і токсикоз з отруєнням.
Насипати у шкарпеточки гірчицю
Є і такі "мудрі" поради. Однак це у більшості випадків викликає лише опіки шкіри і посилення лихоманки.
Натирати дитину народними засобами
Натирання горілкою, внутрішнім салом чи гусячим жиром призводить до порушення шкірного дихання і погіршення стану.
Раніше портал "Знай.ua" розповідав про те, що не можна робити при грипі.