У четвертому кварталі 2017 року погодинна зарплата українців склала 53,4 грн або трохи менше двох доларів. Про це повідомляється на сайті Держстату.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно інформації, найбільш високий рівень погодинної оплати було зафіксовано у Києві. Зокрема, у столиці за час роботи можна було отримати 81,5 грн – 3 дол., при цьому найнижчим рівнем оплати відзначилася Чернігівська область - 42 грн за годину.
Якщо порівнювати з іншими країнами, то в Данії за годину роботи можна отримати в середньому 40 євро - 1,306 тис. грн. Цей показник майже в 16 разів більше, ніж в українській столиці.
Погодинна форма оплати праці є основною формою у більшості розвинених країн. Співробітники можуть додатково підзаробити по закінченню основного 8-годинного робочого дня. Ця форма оплати є зручною для тих, хто бажає працювати неповний робочий день.
Міжнародна Організація Праці (МОП) ще на початку 2000-х років рекомендувала мінімальну погодинну оплату праці на рівні 3-4 доларів.
Вона створена у 1919 році, з 1946 року є спеціалізованим закладом ООН. Відповідно до свого Статуту МОП покликана сприяти встановленню загального і міцного миру на основі соціальної справедливості шляхом поліпшення умов праці.
Раніше, принципових безсрібників серед керівників держав в історії людства було небагато. Відверто кажучи, їх практично не було. Така вже людська природа, що, дірвавшись до влади, вона вимагає більше золота.
Нагадаємо, згідно з офіційною інформацією Держстату, середня номінальна заробітна плата українців у 2,1 раза перевищила рівень мінімальної заробітної плати.
Крім того, українські фахівці все частіше стикаються з проблемою неможливості знайти роботу. Тому сотні тисяч громадян шукають варіанти працевлаштування за межами нашої країни.
Також, за останні кілька років українці все частіше виїжджають за кордон на заробітки. Найпопулярнішою країною для трудової міграції залишається Польща.
Дивіться сюжет про зарплати
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", сепаратисти відкинули Донецьк у кам'яний вік, а самі набивають кишені грошима.