В Україні під санкції потрапили кілька електронних платіжних систем. Так, платіжну систему WebMoney внесли в санкційний список Ради національної безпеки і оборони України.

Зокрема, в список юридичних осіб, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи потрапила компанія WM Transfer Ltd.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Санкції проти WebMoney передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведення капіталів за межі України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів.

На WM Transfer Ltd також поширюються заборони на видачу ліцензій НБУ на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави, на ввезення та вивезення з України валютних цінностей, заборона реєстрації НБУ учасника міжнародної платіжної системи, заборона передачі технологій і прав на об'єкти інтелектуальної власності.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Аналогічні санкції вводяться щодо компаній "ВМР" і "ВебМаніРу".

Раніше, генеральний директор компанії "Rusal", потрапивши під американські санкції, Олександр Бурик заявив про свою відставку. Теж саме зробили і його підопічні - топ-менеджери компанії.

З 23 травня на посаді глави компанії замість Бурика став Євген Нікітін. З 28 червня ради директорів вийдуть Владислав Соловйов, Зігфрід Вольф, Гульжан Молдажанова, Катерина Нікітіна, Ольга Машковська, Максим Сохо і Дмитро Афанасьєв.

"З квітня 2018 року компанія, діючи в інтересах своїх кредиторів, акціонерів і партнерів, вела діалог з різними урядовими структурами з намаганням послабити санкції, введені підрозділом з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC), або вийти зі списку санкцій Мінфіну США. 22 травня OFAC роз'яснило на своєму сайті, що, виходячи з його правил, особа може бути виведена з-під дії персональних санкцій (SDN), якщо виявлені зміни обставин, які призвели до введення санкцій. У разі ... шлях до скасування санкцій лежить через відмову від контролю над компанією будь-якою особою, що потрапили під санкції SDN, включаючи Олега Дерипаску", - заявили в "Rusal".

У повідомленні компанії також сказано, що американські санкції можуть сильно вдарити по виробництву і продажу металу компанією.

Крім "Rusal" під санкції США потрапили й інші структури, і люди, зокрема ті, що пов'язані з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Європейський Союз може ввести санкції проти України в разі не підписання міжнародної конвенції про оподаткування.