Генеральний директор компанії "Rusal", що потрапила під американські санкції, Олександра Бурик заявила про свою відставку. Теж саме зробили і його підопічні - топ-менеджери компанії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це оголосили керівники "Rusal" на Гонконгській фондовій біржі.
З 23 травня на посту глави компанії замість Бурика став Євген Нікітін. З 28 червня з ради директорів вийдуть Владислав Соловйов, Зігфрід Вольф, Гульжан Молдажанова, Катерина Нікітіна, Ольга Машковська, Максим Сохо та Дмитро Афанасьєв.
"З квітня 2018 року компанія, діючи в інтересах своїх кредиторів, акціонерів та партнерів, вела діалог з різними урядовими структурами зі спробами послабити санкції, введені підрозділом з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC), або вийти зі списку санкцій Мінфіну США. 22 травня OFAC роз'яснило на своєму сайті, що, виходячи з його правил, особа може бути виведена з-під дії персональних санкцій (SDN), якщо виявлені зміни обставин, які призвели до введення санкцій. В разі компанії ... шлях скасування санкцій лежить через відмову від контролю над компанією будь-якою особою, що потрапили під санкції SDN, включаючи Олега Дерипаску", - заявили в "Rusal".
У повідомленні компанії також сказано, що американські санкції можуть сильно вдарити по виробництву і продажу металу компанією.
Наразі керівники "Rusal" намагаються домовитися з регуляторами у США та інших юрисдикціях заради збереження позитивного іміджу та захисту інтересів акціонерів та бізнес-партнерів.
Американські санкції в дії
Крім "Rusal" під санкції США потрапили і інші структури та люди, зокрема ті, що пов’язані з російським олігархом Олегом Дерипаскою.
Дивіться: Росія пригрозила США у відповідь на санкції
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що при певних обставинах держави ЄС можуть застосувати механізм санкцій. Для цього Україна та ЄС мають підписати 24 червня багатосторонню конвенцію про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, це так званий MLI.