Експерт розповів, як в Україні діє законодавство щодо захисту свідків та як країні навчитися захищати важливих для слідства осіб.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСьогодні в Україні питаннями захисту свідків займаються практично усі правоохоронні органи, та регулюється система Кримінальним кодексом та законом "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", який прийняли ще 1993 року, - цитує ZN.UA слова представника Українського інституту майбутнього Денис Монастирський.
"Як правило, захист свідків здійснюється шляхом надання їм фізичною особистої охорони - чотирьох-шести спеців, по черзі супроводжуючих свідка. Але вже давно доведений факт: особиста охорона - малоефективна і найбільш вразлива, з точки зору безпеки, міра, що вимагає значних фінансових і людських ресурсів . Це заробітна плата мінімум чотирьох фахівців вищої кваліфікації, постійно забезпечують безпеку однієї людини, можливо (!), важливого для розслідування. А ще - підготовка співробітників, утриманні е транспорту, установка і обслуговування систем сигналізації та відеоспостереження, і т.п", - пише експерт.
За словами фахівця, той захист, яким сьогодні забезпечують важливих свідків, все одно не рятує від нападів, на них можуть скоїти замах як в людних місцях, так і, наприклад, підірвати авто чи житла.
Монастирський упевнений, що нинішню систему слід реформувати та створити єдиний орган, який контролюватиме виключно питання захисту свідків.
Цей орган перш за все, на думку спеціаліста, повинен планувати программу захисту свідків, враховуючи весь характер загрози. За необхідності змінити документи чи переселити в іншу область, країну і т.д.
Крім того українські органи повинні співпрацювати з органами й інших країн, - вважає експерт.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", свідок у справі Єфремова заявив про невинність екс-регіонала.