Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв Великого терору.

Відомо, що в Києві відбудуться поминально-церемоніальні заходи за жертвами трагедії 1937-38 років.

На замітку:

"Великий терор" – масштабна кампанія масових репресій громадян, яка була розгорнута в СРСР у 1937-1938 рр. з ініціативи вищого керівництва Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

Наслідками сталінського терору в Україні стало знищення політичної, художньої та наукової еліти, а також деформація суспільних зв'язків, руйнування ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії і денаціоналізація.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Раніше Знай.uа писав, молода радянська держава билося за своє життя зубами і кігтями, без жалю кидаючи своїх же громадян в палаюче жерло Червоного терору. В СРСР тривалий час стратили без суду і слідства, під важку руку ката міг потрапити хто завгодно, без пояснень. Але врешті-решт був складений перелік злочинів, за які ворогові народу однозначно "мазали лоб зеленкою". На жаль, цей список дуже довгий.

Нагадаємо, Назинська трагедія — одна з найстрашніших сторінок російської історії ХХ століття, символ безглуздої жорстокості системи Гулагу. Всього за кілька тижнів травня — червня 1933 року на острові посеред Обі померли від голоду п'ять тисяч спецпереселенців. Багато з них стали жертвами людоїдства. Зараз на пожертви у Назино будують церкву, присвячену невинних жертв Гулагу.

Також ми писали, солдатам Червоної армії до Берліна в ту пору залишалося пройти ще п'ятдесят кілометрів. Але товариш Сталін не чекав фактичного закінчення війни і, більш того, був готовий розв'язати нову — проти Заходу.

Раніше ми писали про причини смерті Сталіна.