Серед українських споживачів ЖКП стає популярною нова послуга, за допомогою якої багатоквартирні будинки стануть теплішими, а також вона допоможе зберегти сімейний бюджет. Йдеться про енергоаудит.

Її вартість, у перерахунку на одну квартиру, становить всього близько гривні на квадратний метр, або кілька десятків гривень з квартири. Про це пише сайт "Сегодня".

"Однак, заплативши ці гроші один раз, в майбутньому можна одержати економію в кілька сотень гривень кожен місяць, а також уникнути перевитрат і шкоди-за неправильного утеплення", - йдеться у публікації.Енергоаудитори допомагають визначити: скільки будівля може зекономити енергоресурсів, усунувши джерела втрат, які заходи для цього необхідні, скільки вони будуть коштувати, коли окупляться і шляхом яких коштів їх можна профінансувати.

"Нам часто ставлять питання: а чи потрібно взагалі проводити енергоаудит? Адже можна просто утеплити будинок, заощадивши на аудиторів. Я зазвичай відповідаю, що при такому підході легко можна помилитися, і тоді замість економії доведеться нести потрійні витрати. Без енергоаудиту дуже мало шансів на те, що утеплення будинку буде проведено правильно. Адже у кожного вдома свої особливості, свої "слабкі місця". Бувають випадки, коли люди утеплюють будинок без енергоаудиту, а через пару років стіни стають мокрими, з'являється грибок, або неякісний і неправильно підібраний утеплювач відпадає. Тоді доводиться знімати всю обшивку будинку і робити все заново. Цього разу - попередньо замовивши енергоаудит. Тобто замість економії вийшли потрійні витрати. І все одно тільки енергоаудит показав, як виправити ситуацію", – розповідає менеджер енергосервісної компанії ДТЕК ЕСКО Антон Ковалишин.

Сайт "Знай.uа" повідомляв, що українець придумав цікавий спосіб, як економити на " комуналці та самостійно отримувати електроенергію з підручних засобів. Мешканець Полтави Віталій Майборода запропонував добувати енергію зі звичайних металевих бочок.