Українців чекає чергове підвищення розцінок на електроенергію. Прогнозується, що тарифи зростуть на 10%.

Про це повідомляє "24 канал". 24 липня Фонд державного майна оголосив початок проведення аукціонів із продажу державного пакету акцій 8 енергетичних компаній. Їх мали продати ще минулого року, але процедуру перенесли.

Ігор Білоус, який у 2016-му очолював Фонд держмайна, минулого року розповів, що приватизація держпакетів акцій обленерго розпочнеться після затвердження Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) стимулюючого тарифоутворення на ринку електроенергії. Він наголошував, що Україна має отримати від продажу обленерго майже 300 мільйонів доларів.

Але суть RAB-регулювання полягає у нарахуванні майбутньому інвестору певного відсотку від вартості придбаних активів. Чим вищим він буде, тим більше покупець отримає державних нарахувань. Крім того, більш суттєвими будуть видатки на комунальні послуги серед громадян.

Популярні новини зараз
Частина німців не втратила ілюзій щодо путіна, думають, що росії бракує територій Дружина Григорія Решетника Христина показала, наскільки їй "всеодно" на вагітності: "Як може бути інакше" Марина Боржемська зізналася, чи залишиться назавжди в Ізраїлі з дітьми від колишнього Узєлкова: "Як мало потрібно для щастя" Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки"
Показати ще

Голова НКРЕКП Дмитро Вовк ще рік тому навіть не приховував, що тарифи підскочать на 10%. Це при тому, що й досі точно не відомо, який саме відсоток від доходів запропонує держава інвесторам при переведенні енергопідприємств на стимулююче тарифоутворення.

Народний депутат Вікторія Войціцька розповіла, що НКРЕКП "збирається закласти в так зване RAB-регулювання дохідність для обленерго на рівні 12,5% річних на нову базу. Мова йде про інвестиції в нові активи. Крім того, такий же процент дохідності закладуть дохідності на стару базу - наявні активи компаній. Нардеп зазначила, що ця цифра завищена й має жодного обґрунтування.

"Ось така суть стимулюючого регулювання, за українською версією,— регулярно повертати друзям президента величезні відсотки від новооціненої регуляторної бази. Це просто чергова бізнес-схема від президента під назвою "справедлива ринкова переоцінка", що напряму є кешом власникам обленерго. З новими рішеннями про РАБ тепер кожен з нас буде платити в рази вищі ціни за електроенергію, тепло, воду, а потім і газ. "Роттердам+" та абонплата за газ – то були квіточки – подача з барського столу. От тепер будуть справжні ягідки – додаткові десятки мільярдів гривень в кишені друзів президента", – пояснила нардеп.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, нові розцінки на комунальні тарифи змусять українців переглянути свої звички.