Уряд підбив перші підсумки державної програми "Доступні ліки", згідно з якою деякі препарати можна отримати зі знижкою або взагалі безкоштовно. Вона стартувала 1 квітня і з кожним днем ​​все більше набирає популярність.

Програма поширюється на ліки для людей, які страждають від гіпертонії, астми або діабету. У зв'язку із зростанням затребуваності влада збільшила її фінансування з 500 до 750 мільйонів гривень, а з вересня пообіцяли додати до цього списку і препарати для дітей. Експерти стверджують, що заявлених цифр замало, і для безпроблемної роботи програми доведеться вкласти не менше 4 мільярдів. Про це пише "Сегодня".

За даними Міністерства охорони здоров'я, на сьогодні програмою користується 727 тисяч чоловік, і це досить скромні цифри, зважаючи на те, що в країні живе 210 тисяч астматиків, 1 мільйон діабетиків і 12 мільйонів гіпертоніків. Незважаючи на скромну кількість "клієнтів", за безкоштовними препаратами доведеться чимало побігати, причому це не гарантує успіху.

Журналісти з'ясували, що в Києві "Доступні ліки" підтримує тільки одна мережа комунальних аптек "Фармація", та й то не всі відділення: з 112 аптек лише 58 готові надати такі ліки. Всього в Україні в програмі бере участь кожна четверта аптека (приблизно 5000). Але якщо в столиці програма з горем навпіл, але працює, то в провінції справи йдуть гірше: більшість аптек приватні, а в уряду немає стимулів для підприємців.

Бізнесмени розповідають, що їм доводиться закуповувати ліки за власний кошт, продавати практично без прибутку, все обробити і зробити рецепти, а після - довго чекати повернення коштів. У МОЗ відповіли, що більшість аптек за квітень отримали повернення коштів.

Популярні новини зараз
ПриватБанк попередив українців про важливе оновлення: що змінилося Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Астролог побачив у травні "лихо" для України Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

В "Доступних ліках" відзначаються ще дві серйозні проблеми. Перша - нескінченні черги до терапевтів. "У мене зараз паломництво, приймаю по 20-30 пацієнтів на день. Це в рази більше, ніж місяць тому. Всі хочуть безкоштовні пігулки. Спочатку не вистачало бланків, але тепер налагодилося", - розповів один із лікарів Києва.

Друга проблема - нестача препаратів, а деякі види відсутні взагалі: з 157 ліків в аптеках можна знайти не більше 40, поставки інших діють із серйозними перебоями. Українці захоплення не висловили і додали, що очікували від програми чогось більшого.

"Я астматик і гіпертонік, інвалід, рецепти отримала, але у них термін дії - всього місяць. Потрібних ліків в аптеках не вистачає, доводиться дзвонити і їздити по всьому місту. Та й лікарі чомусь виписують найдешевші препарати, хоча я кажу їм, що готова доплатити за імпортні інгалятори, так як вони краще мені допомагають. Українські засоби від астми за 18-20 грн я можу купити і без знижки, більше витрачу грошей на проїзд. Хоча знайомі мені ще й заздрять: мовляв, ти тепер на держзабезпеченні. На жаль..." - розповіла мешканка Миколаєва Олександра Рубан .

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, як шахраї наживаються на програмі "Доступні ліки".