Нещодавно український парламент прийняв закон, відповідно до якого "еко-", "біо-" та "органік-" магазини будуть змушені змінити свою назву.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють ЗМІ.
Так, Верховна Рада підтримала законопроект "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції".
Документ впровадить державний контроль за використанням виробниками вище наведених маркувань у назві торгових майданчиків. Більше того він вводить штрафи за недотримання вимог виробництва органічної продукції. Варто відзначити, що численні "еко-лавки", які є на вулицях кожного українського міста будуть змушені змінити свою назву, які і всі інші оператори ринку.
Крім того варто зазначити, що цей закон фактично означає, що замість маркування "біо", "еко" або "органік" буде вводитись нове, яке стане для всіх однаковим.
Добре, давайте розберемося, що таке взагалі органічна продукція?
Це продукція, під час виробництва якої не застосовуються хімічні добрива, пестициди, генетично модифіковані організми (ГМО), консерванти тощо. А сам виробничий процес направлений на збереження та відновлення природних ресурсів. Варто відзначити, що наразі вже відомо, що частка органічних земель по відношенню до всіх земель на території України становить 1%. Нехай не надто швидкими темпами, але кількість операторів ринку "органіки" з року в рік зростає. Збільшується й експорт такої продукції до країн ЄС.
Як я зрозумію, що купую саме органічну продукцію?
Чи може бути органічним одяг, косметика та побутова хімія?
Це неможливо. На території України органічне виробництво сертифікується лише діяльність, яка напряму пов'язана з виробництвом сільськогосподарської продукції.
У нас в місті чимало різних "еко-лавок". Що з ними буде?
Після набуття чинності закону ці магазини будуть змушені перейменуватися, як і всі інші оператори ринку.
Чи може вважатися органічною продукція, вирощена на власному городі?
Лише якщо виробництво сертифіковане акредитованим органом сертифікації, в усіх інших випадках — ні. Правило просте: є відповідний сертифікат — продукція органічна.
А де можна буде побачити перелік виробників органічної продукції?
У реєстрі на сайті Мінагрополітики, що має з'явитися, за оптимістичними прогнозами, через півроку. До реєстру мають бути включені автоматично ті виробники, що отримали статус "органічного" відповідно до міжнародних стандартів, не менше ніж за 18 місяців до створення реєстру.
Що робити, якщо розбив щось у магазині?
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що шахраї розводять наївних українців на десятки тисяч.