Війна та економічна криза в Україні не тільки не повинні бути виправданням відсутності реформ, а навпаки, мають активізувати процеси модернізації й запустити механізми розвитку нових галузей і секторів.

Таку думку в статті для ZN.UA озвучила експерт Інституту економіки промисловості НАН України Ірина Підоричева.

У своїх висновках вона послуговується досвідом багатьох країн, де інновації в період потрясінь вивели економіку на високий рівень.

Серед прикладів – Ізраїль, економіка якого у 1970-1980-х роках нагадувала ту, що нині в Україні, а держава жила за рахунок сільського господарства. Нині ж це зразок того, як при вкрай обмежених ресурсах, у стані постійної військової загрози країна може досягти швидких темпів зростання. Нині, незважаючи на 70 років перманентної війни, це одна з найрозвиненіших держав світу, де високий рівень життя, ефективна система охорони здоров'я, сприятливий інвестиційний клімат, прогресує наука.

Фінляндія, зрозумівши важливість інновацій для забезпечення сталого економічного зростання, реалізувала в державі низку економічних і політичних реформ з метою формування сприятливого інноваційного середовища. Уряд підтримав його за рахунок держзакупівель, венчурного фінансування та інтернаціоналізації послуг.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Експерт переконана, що нині для подолання в Україні кризи необхідно насамперед припинити війну на Донбасі та відновити єдність і територіальну цілісність. Тільки за такої умови вдасться досягнути економічної і політичної стабільності, зменшити екологічну та соціальну напруженість, перевести індустріальний розвиток країни у високотехнологічне русло, спираючись на знання, інновації та якісний людський капітал.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав, чому інвестори оминають Україну.