У середу, 25 липня, спікер польського Сенату Станіслав Карчевський пояснив, за що Польща так цінує заробітчан із України. Здебільшого він упевнений, що українці поважають польські цінності, передає Politeka.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Чи знають критики, що за останні два роки в Польщу приїхало більше двох мільйонів українців? Багато політиків у ЄС цього не знають", — відповів Станіслав Карчевський.
У той же час чиновник натякнув, що Польща не погоджується давати притулок певним мігрантам на підставі культурно-релігійних відмінностей.
"Мова йде не про квоти або розподіл мігрантів, а про вибір моделі суспільства, в якій ми хочемо жити. Ми бачимо, що відбувається у світі — в Німеччині, Франції, де існують паралельні суспільства, які не хочуть інтегруватися, тому що вони віддані різним цінностям", — резюмував він.
При цьому Качевский додав, що "Польща вітає українців, тому що вони з великою ймовірністю будуть поважати наші цінності".
Проте, спікер польського Сенату забув уточнити, що абсолютна більшість українців у Польщі насправді є трудовими мігрантами, а не біженцями.
Нагадаємо, що чиновники і провладні особи власноруч відправляють молодих, перспективних, а головне – працездатних людей за кордон.
Як повідомляв портал Знай.uа, українці активно шукають можливість залишитися жити і працювати в Литві, а ось трудових мігрантів із Росії стало менше. Так, згідно статистики департаменту міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської республіки на 1 липня 2018 року в Литві проживають 54 393 іноземців, з них - 15 291 - громадяни України (це на 55,4% більше, ніж рік тому).
Також портал Знай.uа писав, що в Чехії двоє заробітчан із Закарпаття опинилися під завалами двоповерхової будівлі, яка впала в центрі столиці. Працювала бригада гастарбайтерів із Закарпаття. Один із постраждалих приїхав із міста Хуст, інший – із Виноградова.