У середу, 25 липня, спікер польського Сенату Станіслав Карчевський пояснив, за що Польща так цінує заробітчан із України. Здебільшого він упевнений, що українці поважають польські цінності, передає Politeka.

На питання, чому Польща не виконує зобов'язання по прийому біженців з Північної Африки і Близького Сходу у відповідності з вимогами ЄС, спікер Сенату традиційно нагадав "про мільйони українців", яких приймає країна.

"Чи знають критики, що за останні два роки в Польщу приїхало більше двох мільйонів українців? Багато політиків у ЄС цього не знають", — відповів Станіслав Карчевський.

У той же час чиновник натякнув, що Польща не погоджується давати притулок певним мігрантам на підставі культурно-релігійних відмінностей.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

"Мова йде не про квоти або розподіл мігрантів, а про вибір моделі суспільства, в якій ми хочемо жити. Ми бачимо, що відбувається у світі — в Німеччині, Франції, де існують паралельні суспільства, які не хочуть інтегруватися, тому що вони віддані різним цінностям", — резюмував він.

При цьому Качевский додав, що "Польща вітає українців, тому що вони з великою ймовірністю будуть поважати наші цінності".

Проте, спікер польського Сенату забув уточнити, що абсолютна більшість українців у Польщі насправді є трудовими мігрантами, а не біженцями.

Нагадаємо, що чиновники і провладні особи власноруч відправляють молодих, перспективних, а головне – працездатних людей за кордон.

Як повідомляв портал Знай.uа, українці активно шукають можливість залишитися жити і працювати в Литві, а ось трудових мігрантів із Росії стало менше. Так, згідно статистики департаменту міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської республіки на 1 липня 2018 року в Литві проживають 54 393 іноземців, з них - 15 291 - громадяни України (це на 55,4% більше, ніж рік тому).

Також портал Знай.uа писав, що в Чехії двоє заробітчан із Закарпаття опинилися під завалами двоповерхової будівлі, яка впала в центрі столиці. Працювала бригада гастарбайтерів із Закарпаття. Один із постраждалих приїхав із міста Хуст, інший – із Виноградова.