Стало відомо, що протягом 2-3 місяців в Києві буде діяти припис прокурора про заборону будівництва Музею Революції Гідності по вулиці Інститутській. Про це заявив керівник Департаменту спецрозслідування Сергій Горбатюк.

За його словами, такого роду заборона потрібна для завершення слідчих експериментів.

"Будувати музей не забороняли. Тимчасово, до завершення слідчих експериментів, прокурор видав заборону на зміну ландшафту", - сказав Горбатюк.

Він підкреслив, що слідчі експерименти планується завершити протягом 2-3 місяців.

Популярні новини зараз
Реінкарнація "Славути": оновлений ЗАЗ може втерти носа навіть преміальним іномаркам Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати
Показати ще

У той же час прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган в коментарі "Українській правді" зазначила, що це рішення про призупинення будівництва є рішенням саме Горбатюка, який не поспішає з розслідуванням.

Нагадаємо, департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури заборонив будь-які виконання робіт по будівництву Музей Революції гідності.

Про це повідомив директор Музею Ігор Пошивайло, зазначивши, що вже отримав документ.

Крім того, він додав, що припис прокуратури практично забороняє будь-які роботи з початку будівництва раніше запланованого Меморіалу.

"Фактично постанова забороняє будь-які дії від зміни об'єктів, заборони знесення малих архітектурних форм до заборони насаджень", - сказав він.

Варто відзначити, що глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович обурився забороною будівництва Меморіалу героїв Небесної сотні.

Адже в березні 2017 президент Петро Порошенко узаконив надання землі під будівництво "Музею Революції Гідності".

14 вересня 2017 року Київрада виділила земельну ділянку орієнтовною площею 1,22 га Музею Революції Гідности.

2 липня стало відомо, як буде виглядати "Музей Революції Гідності. Проект ще має пройти громадське обговорення.

Раніше відомий архітектор Михайло Хохонів представив широкій публіці свій проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні. За його словами головним посилом запропонованого меморіалу має стати народна боротьба і одночасно сплеск гніву, який виражається досить лаконічним способом.

Крім того, він зазначив що за архітектурну основу було взято територію квадратної форми, буде символізувати образ Майдану. Там архітектори і збираються размесить сам меморіал, має символізувати всю територію України.

Більш того, він додав, що з самого меморіалу будуть виходити символічні промені світла з переломними датами Революції Гідності. Якщо в такі дати не було зафіксовано жертв на Майдані, то промені будуть закінчуватися невеликими лахтарями.

Як повідомляв портал "Знай.ua", переможцями конкурсу на кращий проект музею Революції гідності і меморіального комплексу Героїв Небесної сотні стали німецькі архітектори професор Ян Кляйхус (prof. Jan Kleihues) і Йоханес Кресснер (Johannes Kressner).