Більше двох років поспіль український фотограф Сергій Мельниченко працював у китайських нічних клубах. Те, що він встиг там побачити за цей період, дивувало, а подекуди змушувало серйозно перейматися за долю танцівниць. Та чи розуміють це більшість дівчат, котрі погоджуються на подібну роботу?

Поставити це питання своїм співвітчизникам він вирішив у формі виставки PlayDay, яка нещодавно відкрилася у Києві.

Закулісне життя виявилося не таким яскравим, як показують на екранах. Проблема тільки в тому, що знімати доводилося практично потайки – в таких закладах це суворо заборонено:

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

"Працювати в Китай поїхав разом з компанією друзів 2015 року. Там потрапили у нічний клуб у місті Ченду, де мали виступати 4 місяці. В останній місяць - лютий, почав брати із собою камеру. Це був єдиний клуб в Китаї, де не забороняли фотографувати у залі із відвідувачами. Я знімав за лаштунками. Мені ніхто не робив зауважень. Менеджер та дівчата спокійно до цього віднеслися. Лише пару разів просили не фотографувати. Знімав усе, що відбувається навколо. Уже потім переглядав і відбирав знімки, які подобаються, змушують замислитися", - розповів він в коментарі Gazeta.ua.

Ці знімки стали для Мельниченка визначальними у старті його кар'єри фотографа. Нещодавно він виборов першість у у категорії "Новачок" міжнародного конкурсу Leica Oskar Barnack Award — 2017.

"Дівчата, зображені на знімках, не професійні танцівниці. Головне їхнє завдання — розважати клієнтів. Вони з ними пили, грали в різні ігри, водили за ручку в туалет. Робили все, щоб клієнту було весело і він залишив у закладі побільше грошей. Паралельно хореографи ставили їм танцювальні номери. Робили своєрідне шоу у стилі кабаре. Бували випадки, що п'яні дівчата падали на сцені. Весело спостерігати, коли людина не вміє танцювати, але їй доводиться це робити", - згадував Сергій.

Багато чого у Китаї відрізняється, і нічні клуби не виняток. Тут складно порівнювати, адже на відміну від наших танцполів та ресторанів, люди звикли витрачати в десятки разів більше грошей. Вони грають в азартні ігри, багато випивають і надто рідко танцюють.

"Китайці також звикли поводитися, як заманеться. Можуть без проблем плюнути на підлогу чи викинути сміття. Бачив, як дівчат виносять охоронці, бо ті не можуть самі йти. Як охоронці б'ються із китайцями на танцполі".

Дивіться: клуби Китаю, робота у місцевому шоубізнесі

Як повідомляв портал "Знай.ua", майбутня вчителька роздяглася заради смартфону.