Для розрахунку контрактної вартості енергоресурсів Українська енергетична біржа використовує котирування Argus і Platts. Це світові котирування, якими неможливо маніпулювати.

Таку думку висловив голова біржового комітету "Української енергетичної біржі" Олексій Дубовський під час робочої зустрічі в АМКУ на тему "Шляхи вирішення проблемних питань, що стримують формування конкурентних відносин на ринках електроенергії".

Обговорюючи питання розвиток біржової торгівлі вугіллям в Україні, Олексій Дубовський зазначив, що за кілька торгів неможливо сформувати ринок вугілля.

"Я наведу кілька прикладів, як починалися торги по нафтопродуктах. На перших торгах, півтора роки тому, було десь 15 учасників. На наступних – 25. Потихеньку їх кількість зростала. На сьогоднішній момент на нафтоторгах вже близько 600 учасників, це конкурентно сформувався ринок. У січні цього року ми запустили торги природним газом. На перших торгах було 7 учасників, на наступних – 15 і так далі. Було проведено понад 5 торгів. Вийшло близько 70 компаній", - сказав він.

Як повідомлялося, постановою НКРЕКП №289 від 03.03.2016 затверджений "Порядок формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії", згідно з якою ціна вугілля розраховується за принципом: "середньозважений за 12 місяців індекс API2 (порт Роттердам) доставка та перевалка – дисконт на різницю в калорійності між імпортними та українським вугіллям".

Популярні новини зараз
Продаж квартири обернеться фінансовим шоком: в Україні встановили нові податки на нерухомість Мобілізація чоловіків похилого віку: чи припинять виплачувати пенсію Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Дорого і принизливо: експерти назвали, скільки збитків завдають державі ТЦК
Показати ще

Перший заступник голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Марія Ніжнік під час робочої зустрічі в АМКУ на тему "Шляхи вирішення проблемних питань, що стримують формування конкурентних відносин на ринках електроенергії" заявила, що ціна на вугілля повинна бути ринковою та однаковою як для українських шахт, так і для імпорту.