Оптимальним ціновим орієнтиром для формування ціни на енергетичне вугілля в Україні є індекс API2 в голландському вугільному хабі ARA (Амстердам, Роттердам, Антверпен). Таку думку висловив старший віце-президент міжнародного агентства Argus Джим Ніколсон в ході що відбулася сьогодні під час робочої зустрічі в Антимонопольному комітеті України.

«Індекс API2 відображає торгівлю вугіллям в північно-західній Європі, а також в Амстердамі, Роттердамі, Антверпені. Вугілля є одним з найбільш ліквідних мінеральних ресурсів, і цей індекс цін існує майже 20 років. Він широко використовується в Європі - майже три мільярди тонн вугілля в рік індексується API 2 », - заявив Джим Ніколсон.

Експерт схвалює використання індексу API2 у формулі розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ) в Україні.

«Логічно, що Україна використовує даний вугільний індекс при формуванні своїх тарифів на електроенергію. Це важливе питання для України, але якщо ви шукаєте надійний індекс на енергетичне вугілля, то ви не знайдете орієнтира краще, ніж API 2 », - підкреслив експерт.

Argus Media - провідне незалежне цінове агентство, засноване в 1970 р, штат якого перевищує 800 чоловік. Головний офіс компанії розташований в Лондоні. Компанія розраховує цінові котирування і проводить аналіз міжнародних товарно-сировинних ринків.

Популярні новини зараз

Данилко не встояв перед попою Полякової на "Масці": Оля нагнулася прямо перед ним

Комунальники Марцінківа знесли пів Франківська: це незаконно

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Показати ще

Інформація Argus використовується урядами країн і міжнародними організаціями для аналізу ринків і стратегічного планування.

Як повідомлялося, 3 березня 2016 р НКРЕКУ прийняла постанову №289 в якому за основу розрахунку вартості вугільної складової в ціні електроенергії покладено індекс API2 найбільшого європейського вугільного хаба ARA (Амстердам, Роттердам, Антверпен). У квітні того ж року Кабмін прийняв постанову №315, якою прив'язав оптову ціну газу до німецького хабу «NetConnect Germany» (NCG) і витрат на його транспортування до українсько-словацького кордону.