Український школяр Валентин Фречка, який отримав золото на "Олімпіаді геніїв" у США розповів про технологію виготовлення паперу з опалого листя.

Як завив він в інтерв'ю, його метод, на відміну від традиційного, має скорочену структурну схему.

Таким чином він стає більш екологічним і економічно доцільним.

"Я почав цим займатися, почав отримувати результати і зрозумів, що треба перебиратися в лабораторію і працювати тут більш потужно. Таким чином, кожен день приходив після уроків, якщо це літо, то і кожен день. Залишався іноді тут до пізньої ночі", - розповів Валентин.

Він пояснив, що для від'єднання целюлози використовував звичайний блендер.

Популярні новини зараз
Київ під загрозою віялових відключень світла: ситуація "контрольована", але не дуже Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари
Показати ще

"За допомогою його потужності ми подрібнюємо ці волокна, щоб цей папір виготовити. Вибілюємо, але перед тим для зручності ми подрібнимо", - розповів він.

За його словами, за допомогою цієї технології можна вирішити дві проблеми. Мається на увазі як вирубка лісів, так і проблема з опалим листям у великих містах.

Відзначається, що винахід підлітка - унікальний, оскільки подібним шляхом переробки можна отримати тверде паливо і виділити мінеральні кислоти.

Разом з тим варто відзначити, що 3-річна Ніка Стрілецька з Дніпра поки що не вміє рахувати та навіть говорити, але поціновувачі живопису стають у чергу, щоб придбати її абстракцію. Маленька художниця працює жваво та видає по полотну щодня. Про талановиту малечу Ніку вже не одноразово знімали сюжет. Адже таке не може не дивувати.

Юна художниця малює у власне задоволення і про гроші не думає, однак вартість її картин уже оцінюється сотнями умовних одиниць. Усе почалося з того, що мама-художниця на кілька хвилин лишила без нагляду своє полотно, фарби та 9-місячну дитину. "Фарби були на підлозі, полотно було на підлозі. Вона привстала і давай розмазувати по холсту. Можна сказати, що вона з картиною пішла", - каже мати Тетяна Охріменко.

Сюрпризом це стало і для тата. "Стоїть маленька дитина – можна сказати, у фарбі загубилася", - розповів Олексій Стрілецький.

Перша творча уніформа Ніки – тепер родинна реліквія. Картини батьки називають абстракціями, та зауважують, що мала погано говорить, натомість висловлюється через мистецтво.

Одного разу мама віддала картини дитини на виставку та була здивована тим, що на них з’явилися покупці. "Художники більш досвідчені порадили 200 доларів. І якось так вийшло, що роботи продалися", - кажуть батьки.

Тепер ім’я дівчинки є у книзі національних рекордів, як наймолодшої авторки персональної виставки.

У мами маленького таланту за все життя таких було п’ять, а в доньки вже є дві.

"Я тільки в 7 років намагалася намалювати те, що Ніка вже малює", - зізнається Тетяна.

Вона підкреслила, що в жодному разі не втручається у процес творчості дитини, лише забезпечує фарбами, мольбертами та іншим необхідним матеріалом.

Анатолій Панкевич, експерт з мистецтва схвально відгукнувся про картини Ніки Стрілецької.

"Клас. Сучасна робота, сучасне мистецтво, неоекспресіонізм", - прокоментував він і додав, що виклав би за кожну роботу 200-250 доларів. Експерт був здивований, коли почув про вік художниці та висловив думку, що інші особи автору квартини у творчості не допомагали.

Український вундеркінд збирається підкорити світ

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вундеркінд поплатився життям за надприродні здібності.