Успіння Пресвятої Богородиці щорічно відзначається 28 серпня. Це дуже важливе і шановне свято для всіх християн. Тому зовсім не дивно, що в честь цього дня є досить багато заборон, традицій, повір'їв і прикмет. Всі вони досить суворі, і віруючі намагаються їх дотримуватися незважаючи ні на що. І ми вирішили розповісти вам про речі, які не те що можна, а потрібно зробити Успіння Пресвятої Богородиці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩо потрібно зробити у Успіння Пресвятої Богородиці
В першу чергу хочеться сказати, що Успіння Богородиці знаменує кінець Успенського посту, який за суворістю майже такий же, як і Великий піст. Тому, нарешті, всім, хто дотримувався "дієти" цілих два тижні можна починати харчуватися і смаженим і вареним, і всім, чого душа забажає. Але, до речі, якщо ж Успіння Богородиці потрапляє на середу або п'ятницю, то вам доведеться почекати ще один день.
Звичайно ж, практично очевидно, що в Успіння Богородиці всім віруючим потрібно сходити в церкву, щоб вшанувати пам'ять про неї. У соборах ж у цей день буде проходити величезна кількість святкових богослужінь.
До речі, раніше, Успіння Богородиці збігалося з часом збору врожаю. Тому і зараз, у сільській місцевості, люди намагаються закінчити всі роботи на городі саме до 28 серпня.
«Обжинки» - це народне свято, яке збігається з днем Успіння Богородиці. А на Обжинки було прийнято жати хліб.
Так само, в честь цього свята, було прийнято наряджати «Дожинку». Це сноб сіна, на який одягали сарафан і після, під пісні, його несли в село і ставили до ікон. Пізніше всі затівали грандіозні святкування, завершенням яких служило кидання "Дожинки" в річку.
Нагадаємо, що Успіння Пресвятої Богородиці щорічно відзначається 28 серпня. І в цей день так само закінчується Успенський піст.