Чергова хвиля шахрайства з платіжними картками обрушилася на українців. Злодії стали більш винахідливими, а пристрої для зчитування інформації – сучасними.

"Злочинці також удосконалюють вже існуючі методи і механізми, що застосовуються для вчинення злочинів. Вони доповнюють їх новими технічними та інтелектуальними доопрацюваннями", – повідомив директор з ризиків банку "Кредит Дніпро" Олег Пахомов журналістам "ВД".

За словами фахівців Асоціації членів платіжних систем, шахраї почали використовувати практично непомітні пристрої, які ніяк не заважають проводити банківські операції. Якщо раніше вони встановлювали накладки на картрідер, то зараз – глибоки вставки. Тому, звичайний клієнт не може виявити нове пристрій.

Крім цього, злочинці використовують пристосування, спрямоване на пін-клавіатуру. Воно записує таку інформацію, як пін-код.

Популярні новини зараз
Стосується всіх споживачів: "Київводоканал" дав час до 30 квітня Перші 84 дні безкоштовно, потім – 25 гривень: Lifecell запровадив нову послугу задешево "Росія може навіть...": коли закінчиться війна на думку математиків, тарологів та віщунів Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

"Найчастіше зловмисники орудують в районах, де банкоматами для зняття готівки користується багато людей. Це можуть бути як місця великого скупчення народу (торгово-розважальні центри, парки відпочинку, транспортні розв'язки, банкомати близько великих підприємств і бізнес-центрів), так і магазини в спальних районах. Злочинці обирають дні, коли люди частіше знімають гроші: свята, вихідні, дати отримання зарплати і т. д.", – повідомляє DSnews.


Відео: способи шахрайства


Експерти радять українцям прикривати рукою клавіатуру, щоб камери не могли зафіксувати і розпізнати інформацію.

Як повідомляв портал "Знай.uа", однією з найпопулярніших схем шахрайства з банківськими рахунками є дзвінки власникам карт. Зловмисники можуть представитися співробітниками НБУ і попросити назвати конфіденційну інформацію.

До схем шахраїв відносяться: вішинг - телефонні дзвінки; фішинг - шкідливі програми і сайти; скіммінг - накладки на банкомати, що зчитують інформацію з магнітної смуги карти, і подальша підробка карток або продаж даних; а також кеш-трепінг - накладки для готівки - планка зі скотчем, яку шахраї наклеюють на вікно видачі грошей на банкоматі.