У чернігівському дитсадку № 66 призупинили виховний процес – у виховательки, яка тут пропрацювала 3,5 роки, лікарі виявили відкриту форму туберкульозу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНебезпечне захворювання у жінки, яка працювала музичним керівником, виявили під час планового медичного обстеження. Про діагноз виховательки в закладі дізналися в п’ятницю, 3 серпня. Про це розповів місцевий телеканал "Дитинець".
Жінку госпіталізували до обласного протитуберкульозного диспансеру.
В той же час дитсадок не закрили на карантин, зазначається, що він працює в звичайному режимі. У закладі обмежилися лише обробкою дезинфікуючим складом приміщення, де працювала викладач музики.
За словами медиків, дітей перевірили на реакцію Манту. Тепер чекають на повторну туберкулінодіагностику та рентгенологічне обстеження.
Зараз медики обстежують усіх дітей, оскільки хвора вихователька контактувала на заняттях практично з усіма.
Варто відзначити, що це захворювання в Україні вже вважається епідемією. Кожен четвертий випадок туберкульозу в країні не піддається лікуванню звичайними препаратами.
Про це розповіла на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
"Епідемія туберкульозу в Україні є серйозною проблемою для системи охорони здоров’я країни. Зараз Україна на другому місці в Європі по захворюваності на туберкульоз (з розрахунку кількості хворих 100 тисяч чоловік)", – повідомила Супрун.
Вона зазначила, що особливу небезпеку становить так званий мультирезистентний туберкульоз, при якому захворювання не піддається лікуванню навіть дуже ефективними протитуберкульозними препаратами. За словами Супрун, в Україні такий вид захворювання спостерігається в кожному четвертому випадку хвороби.
"За кількістю хворих з такою формою туберкульозу ми одні зі світових лідерів", – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я.
Нагадаємо, у Києві в квартирах відразу трьох багатоповерхівок поширилися токсичні гриби.
Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені дослідили, що винуватцями такого широкого поширення туберкульозу в світі є стародавні римляни.
Також "Знай.ua" писав, що на окупованому Донбасі спалах захворюванності на туберкульоз.