Австралійські вчені провели дослідження, в ході якого виявили, що декоративний тютюн Nicotiana alata володіє потужними противірусними властивостями, - передають місцеві ЗМІ.

На думку дослідників, в листі тютюну містяться пептиди, які у прямому сенсі слова руйнують верхній шар збудників вірусу Зика, стафілококової інфекції, енцефаліту, кандидозу та інших бактеріальних захворювань.

Особливо корисний декоративний тютюн людям з імунодефіцитами і тим, хто веде нездоровий спосіб життя, або ж проживає в місцевості, де перевищений епідеміологічний поріг тієї чи іншої інфекції.

Хіба тютюн не шкодить здоров'ю?

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

Якщо ми говоримо про тютюн для куріння, який поставляє в організм людини ще і нікотин, смоли та інші канцерогенні речовини, то назвати його корисним не повернеться язик у жодного вченого.

Дослідники з усього світу намагаються з'ясувати, корисний чи шкідливий тютюн насправді, але до спільної думки вони так і не прийшли.

Наприклад, вчені з Гарварду переконані, що куріння тютюну підтримує серце. Вони пояснюють це тим, що за останнє десятиліття пропаганда відмови від куріння вплинула на величезну кількість людей і вони розпрощалися зі шкідливою звичкою. Але кількість хворих з серцевими і судинними недугами чомусь не зменшилася, а продовжує зростати в усьому світі і навіть там, де курців не так багато в принципі.

Шведські вчені і зовсім вважають, що у дітей курців рідше зустрічаються захворювання органів дихання, ніж у тих, чиї батьки не курять. І до таких висновків вчені прийшли, вивчивши тисячі медичних карт дітей, їхніх мам і тат.

Єдине, з чим погоджуються вчені - користь здоров'ю може принести лише свіже тютюнове листя, а не той тютюн, який міститься в цигарках.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що західні партнери України вимагають від уряду в найближчі роки довести середню ціну за пачку цигарок до європейського рівня. Згідно цієї стратегії, сигарети будуть щорічно дорожчати на 20-25%. Про це повідомляє "Обозреватель", посилаючись на заяву економіста Максима Праздникова.