Великдень 2018: скільки вихідних днів подарували українцям

поділитись
Готуємося відпочивати всією країною

Згідно православного календаря цього року Великдень випадає на неділю, 8 квітня. Саме тому понеділок офіційно вважається вихідним днем. Тобто, українці зможуть відпочивати три доби поспіль – разом із 9 квітня, затвердженим урядом.

Це стосується всіх співробітників, які працюють за п'ятиденних графіком, але при цьому рішення про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві приймає власник або керівник.

Багато хто задається питанням, чому Великдень відзначається у різні дні? Адже свято Воскресіння Господнього щороку припадає на різні дати. Наприклад, в 2017 році воно відзначалося на тиждень пізніше, 16 квітня, а Великдень 2019 року святкуватиметься 28 квітня.

Дата Пасхи, як виявилося, залежить від положення небесних тіл, а конкретно – Місяця та Сонця. Днем святкування світлого Великодня було обрано першу неділю після першої повні, що настає після весняного рівнодення.

З цього випливає, що Великдень 2018, як і в інші роки, є перехідним церковним святом і не прив'язаним до традиційного календаря, а тому відзначається в різний час. І діапазон святкування Воскресіння Христового в різні роки може бути від 4 квітня по 8 травня.

Від цього змінюються і дати інших церковних свят, як наприклад Лазарева субота, Вхід Господній в Єрусалим, Вознесіння Господнє, П'ятидесятниця. Виходить, що краще орієнтуватися тільки на календар.

Дивіться: як відзначають Великдень в різних містах України?

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли головні великодні прикмети та звичаї. Наприклад, якщо великодні паски потріскалися - значить цілий рік сім'ю будуть переслідувати нещастя. А якщо ви відчуваєте постійні труднощі з грошима, на Великдень обов'язково подайте монетку жебракові – весь рік ви не будете знати нужди. У народі також казали: якщо на Великдень вже весь сніг розтанув, значить можна очікувати багатого врожаю. Сильні дощі на великодньому тижні віщували заможний рік.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Великдень, вихідні, свято
В день приїзду до Києва у Леонардо Цезаря вкрали 4 тисячі фунтів, сумку з речами, телефон та книжковий "кейс"
0
0
17:33 18.07.2018
Щомісяця чоловік передавав "депутату ДНР" 20-30 тисяч рублів
0
0
16:21 18.07.2018
Окупанти приписали журналісту фейкове зізнання
0
0
16:12 18.07.2018
Насправді холодне морозиво та заморожені фруктові соки працюють як анестетик
0
0
16:00 18.07.2018
Цікаво, як тоді впорається фірма із 4G, що так довго обіцяє, якщо елементарні питання залагодити не в змозі
0
0
15:38 18.07.2018