Фахівці в сфері охорони здоров'я повинні розвиватися протягом усієї своєї професійної діяльності. Таке рішення прийняв Кабінет міністрів України, визначивши організаційні основи цього процесу.

Йдеться про безперервне навчання та вдосконалення професійної компетентності медиків після здобуття вищої освіти і закінчення інтернатури, - пише "Обозреватель".

Постанова Кабміну №302 від 28 березня 2018 року передбачає формальну освіту і самоосвіту - участь в семінарах, конференціях, симпозіумах, стажування в інших країнах і дистанційне навчання, в тому числі і онлайн.

За неперервний професійний розвиток медикам будуть нараховуватися бали, облік яких будуть вести і самі фахівці (створюючи особисте освітнє портфоліо), і їх роботодавці. Щорічно ці бали будуть перевіряти на відповідність критеріям Міністерства охорони здоров'я України. Більш того, результати безперервного професійного розвитку будуть враховуватися під час атестації (кожні 5 років) для присвоєння або підтвердження кваліфікації медика або для продовження дії його ліцензії.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Згідно з постановою Кабміну, фінансуватися підвищення кваліфікації медичних працівників буде за рахунок бюджетних коштів, коштів фізичних і юридичних осіб та з інших джерел, не заборонених законом.

В уряді очікують, що ці заходи дозволять не тільки належним чином контролювати якість атестації фахівців у сфері охорони здоров'я, а й підвищити якість медичної допомоги в Україні.

Що нового українцям готує нова медична реформа

З 2 квітня в Україні стартувала скандальна медична реформа, а разом з нею - і реєстрація декларацій, щоб користуватися послугами сімейного лікаря. Громадянам роз’яснили нюанси, як підписати договір з лікарем, та як тепер мед заклади надаватимуть лікуватимуть пацієнтів. І головне, хто і скільки за заплатить.

Дивіться: медична реформа. До чого слід готуватися пацієнтам

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Тернополі померла піврічна дитина. Трагедія в родині тернополян сталася 23 квітня. Того ж дня дівчинці зробили щеплення від дифтерії. Про це повідомляє сайт міста Тернополя.

Медики запевняють – ці події між собою не пов’язані. 25 квітня за рішенням суду проведено судово-медичну експертизу. Остаточний результат буде відомий після ряду досліджень.