На Великдень українці здавна не лише дотримуються церковних приписів та настанов, а також звертаються і до своїх традицій. Серед головних – розпис писанок. Українець Олег Кіращук показав усьому світу, як роблять це на його Батьківщині та розкрив секрети унікальної техніки.

Як пише "Калинова слобода", роботи майстра з Коломиї стали відомими у всьому світі, зокрема його писанки можна зустріти і в приватних колекціях по всьому світу - від США до Японії.

Олег Кіращук – один з небагатьох успішних майстрів професійного писанкового розпису на Прикарпатті. Майстерність він перейняв від своєї бабці і мами. Всерйоз взявся за писанкарство, коли в кінці 1990-х родина потрапила у велику матеріальну скруту.

"Не міг тоді навіть подумати, що це стане справою всього мого життя", – каже майстер.

Популярні новини зараз

Учасники шоу "Холостячка" розкрили головну помилку першого сезону: так робили Рибак та Елларт

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Погода 22 вересня нагадає українцям про зиму: привіт, заморозки

Тимошенко у погонах "проїхалася" по залі Парламенту

Показати ще

Колекціонери віддають належне авторському стилю художника. Унікальний стиль розпису коломиянин поєднує з українськими регіональними візерунками.

Колекція робіт відомого писанкаря зберігається у єдиному в сіті Музеї Писанки в Коломиї. Олег Кіращук в музеї проводить майстер-класи з писанкового розпису для дітей.

Нагадаємо, українцям показали писанку, якій налічують вже майже 900 років. Це диво народної культури зберігають в Черкаському міському археологічному музеї. У 2010 році її виявили в селі Сахнівка Корсунь-Шевченківського району, приблизно за 200 метрів від підніжжя городища Дівич-гора, яке, як вважають, було феодальним замком одного з київських князів.

Також українцям нагадали про традиції привітання на Великдень та що символізують великодні висловлювання та ритуали

Дивіться, що виходить з-під пера майстра з Коломиї

Maйстер писанкарства із Коломиї перетворив сімейну традицію на прибутковий бізнес.

Maйстер писанкарства із Коломиї перетворив сімейну традицію на прибутковий бізнес. Унікальний стиль розпису Олега поєднує в собі художню уяву та українські регіональні візерунки.

Posted by chastime on Saturday, 7 April 2018

Як повідомляв портал "Знай.ua", український артист, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук розповів, як провів цьогорічний Великдень. Співак також показав свіже фото зі святкування.