Нещодавно українські школярі склали перший іспит в рамках ЗНО – із математики. Сьогодні вони покажуть знання ще й з української літератури та мови. Втім, не всі із них розуміють, навіщо взагалі вчитися і що дають ці заповітні 200 балів в майбутньому?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПриклад успіху
Виявляється, наші спеціалісти не просто затребувані за кордоном, але й здатні здійснити прорив у світовій науці. Левова частка, до слова, здали ЗНО на відмінно. Як от львів’янка Анастасія Сибірна, яка 10 років тому отримала найвищі бали одразу із трьох предметів.
Зараз вона працює у британському науковому та освітньому центрі Кембридж в інституті, де нобелівський лауреат Джон Гордон уперше в історії провів успішне клонування живої істоти.
Фото:нобелівський лауреат Джон Гордон
Пліч-о-пліч із світилом науки вони вирощують в лабораторних умовах здорові людські органи замість уражених. Таким чином сподіваються вилікувати якщо не всі хвороби світу, то принаймні, більшу частину із них.
"Уявімо, що в когось є проблеми печінки. Ми можемо взяти якісь клітини шкіри чи крові, обнулити їх, додати молекули, які перетворять їх на клітини печінки", - пояснює Настя.
Основний проект українки – створення сперматозоїдів та яйцеклітин, і результати її роботи можуть бути проривом у боротьбі із безпліддям. Дівчина не приховує: до успіху ще далеко, але її керівник впевнений у можливостях підопічної на всі 100%.
В Україні пам'ятають
Теплими словами згадують випускницю і у школі рідного Львова:
"Вона стала відомою в нашій школі, бо зайняла призове місце на міжнародній олімпіаді з біології. Свою доповідь вона робила англійською мовою", - прокоментувала вчителька іноземної мови.
Настя вільно говорить кількома мовами, в тому числі - англійською та французькою, а на ЗНО отримала максимальні бали з української мови, хімії та з біології.
Єдина, хто не повністю радий успіху – це мама Насті. Звісно, це добре, досягти таких вершин, але жінка мріє, аби донька все одно повернулася в Україну. Розуміє, що у вітчизняній науці зараз не найкращі часи, тому ні на чому не наполягає.
Не стати біологом у таких батьків шансів не було: мама завідує кафедрою біології в університеті, а батько є директором інституту біології клітини. Подружжя Сибірних також працює над науковими відкриттями, зокрема шукає антибіотик, до котрого були б вразливі патогенні бактерії. Тато пишається донькою найбільше, і бажає їй здійснити все заплановане.
Скептики скажуть: "знаємо багато двієчників, які заробляють мільйони" – і це правда. Але досягти бажаного власним розумом і зусиллями: певно, нічого приємнішого ще не вигадали. Тому стежимо надалі, як здаватимуть ЗНО цьогорічні випускники і побажаємо їм успіху.
Дивіться: школярка склала три тести ЗНО на 200 балів та потрапила до Кембриджа
Як повідомляв портал "Знай.ua", сьогодні, 24 травня, почнеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання об 11:00.