Нещодавно українські школярі склали перший іспит в рамках ЗНО – із математики. Сьогодні вони покажуть знання ще й з української літератури та мови. Втім, не всі із них розуміють, навіщо взагалі вчитися і що дають ці заповітні 200 балів в майбутньому?

Приклад успіху

Виявляється, наші спеціалісти не просто затребувані за кордоном, але й здатні здійснити прорив у світовій науці. Левова частка, до слова, здали ЗНО на відмінно. Як от львів’янка Анастасія Сибірна, яка 10 років тому отримала найвищі бали одразу із трьох предметів.

Зараз вона працює у британському науковому та освітньому центрі Кембридж в інституті, де нобелівський лауреат Джон Гордон уперше в історії провів успішне клонування живої істоти.

Фото:нобелівський лауреат Джон Гордон

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Пліч-о-пліч із світилом науки вони вирощують в лабораторних умовах здорові людські органи замість уражених. Таким чином сподіваються вилікувати якщо не всі хвороби світу, то принаймні, більшу частину із них.

"Уявімо, що в когось є проблеми печінки. Ми можемо взяти якісь клітини шкіри чи крові, обнулити їх, додати молекули, які перетворять їх на клітини печінки", - пояснює Настя.

Основний проект українки – створення сперматозоїдів та яйцеклітин, і результати її роботи можуть бути проривом у боротьбі із безпліддям. Дівчина не приховує: до успіху ще далеко, але її керівник впевнений у можливостях підопічної на всі 100%.

В Україні пам'ятають

Теплими словами згадують випускницю і у школі рідного Львова:

"Вона стала відомою в нашій школі, бо зайняла призове місце на міжнародній олімпіаді з біології. Свою доповідь вона робила англійською мовою", - прокоментувала вчителька іноземної мови.

Настя вільно говорить кількома мовами, в тому числі - англійською та французькою, а на ЗНО отримала максимальні бали з української мови, хімії та з біології.

Єдина, хто не повністю радий успіху – це мама Насті. Звісно, це добре, досягти таких вершин, але жінка мріє, аби донька все одно повернулася в Україну. Розуміє, що у вітчизняній науці зараз не найкращі часи, тому ні на чому не наполягає.

Не стати біологом у таких батьків шансів не було: мама завідує кафедрою біології в університеті, а батько є директором інституту біології клітини. Подружжя Сибірних також працює над науковими відкриттями, зокрема шукає антибіотик, до котрого були б вразливі патогенні бактерії. Тато пишається донькою найбільше, і бажає їй здійснити все заплановане.

Скептики скажуть: "знаємо багато двієчників, які заробляють мільйони" – і це правда. Але досягти бажаного власним розумом і зусиллями: певно, нічого приємнішого ще не вигадали. Тому стежимо надалі, як здаватимуть ЗНО цьогорічні випускники і побажаємо їм успіху.

Дивіться: школярка склала три тести ЗНО на 200 балів та потрапила до Кембриджа

Школярка склала три тести ЗНО на 200 балів та потрапила до Кембриджа

ТСН відшукала львівську школярку, яка 10 років тому склала ЗНО одразу з трьох предметів на найвищі - 200 - балів. Сьогодні Анастасія Сибірна працює у Кембриджі поруч з легендою - нобелівським лауреатом Джоном Гордоном. Дівчина створює штучні сперматозоїди та яйцеклітини. Це може бути проривом у боротьбі із безпліддям. Більше відео дивіться на сайті http://tsn.ua/video/video-novini

Posted by ТСН on Wednesday, 23 May 2018
Як повідомляв портал "Знай.ua", сьогодні, 24 травня, почнеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання об 11:00.