У суботу, 3 березня, під стінами Верховної Ради силовики затримали 111 активістів, 15 з яких пред'явили посвідчення учасника бойових дій.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав речник МВС Артем Шевченко.

"Сухою мовою цифр стосовно затриманих в суботу в ВР учасників бойових дій. Загалом в Печерське і Шевченківське управління поліція Києва доставила 111 людей. Посвідчення УБС мали 15 з них, ще двоє заявили про це усно, але не надали жодного документа на підтвердження цього. Посвідчення "інвалід війни" - мали ще 2 затриманих. Складено адміністративні матеріали на чотирьох чоловік (жінки), серед яких не було УБС", - йдеться в повідомленні Шевченко.



Глава прес-служби також зазначив, що із затриманих семеро - екс-службовці батальйону Національної гвардії "Донбас". Одному чоловікові оголосили про підозру за статтею "Хуліганство".

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Шевченко також зазначив, що один з учасників бойових дій знаходився в розшуку за ст. 309 "Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту" КК України від 29 травня 2015 року.



"Нагадуємо, посвідчення "Учасник бойових дій" не є індульгенцією на порушення закону", - додав спікер.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що омбудсмен Валерія Лутковська заявила: розгін наметового містечка - пряме порушення прав людини, "адже рішення суду не передбачало припинення зборів, яке тривалий час зберігало характер мирного".



Валерія Лутковська також вважає, що мало місце порушення права на свободу слова, оскільки як мінімум троє журналістів заявили про перешкоджання їхній діяльності та отримання тілесних ушкоджень з боку правоохоронців; права не піддаватися нелюдському поводженню, а також обігу, що принижує людську гідність; права на особисту свободу.