Рясні дощі цього року подарують гарний врожай грибів. Багато грибників знають, де злачні місця. Для тих, хто не знає про такі, спеціалісти вирішили розповісти, де їх знайти.

В українських лісах можна знайти близько двох сотень їстівних грибів, але найпопулярнішими серед грибників – лише 20.

"Це делікатес дуже смачний, але підступний, - зазначив еколог, керівник турклубу "Гряда" Петро Тестів. - Щоб не отруїтися, потрібно брати тільки ті, в їстівності яких впевнений на всі 100%. Важливо пам'ятати, що отруйними бувають не тільки мухомори і поганки, а й гриби-двійники або "ложні" гриби, які дуже схожі на білі, опеньки, лисички, маслюки та інші", пише aif.ua.

За його словами, лісові гриби як губка вбирають в себе всю гидоту з навколишнього середовища. Тому варто враховувати те, як далеко грибниця від промислових підприємств та автошляхів.

Популярні новини зараз
Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Пропонують тарифи, які неможливо знайти: абоненти Київстару отримують дивні пропозиції Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари У МВС попередили водіїв: для керування авто потрібно пройти спецпроцедуру – інструкція
Показати ще

У сухе літо гриби ростуть ближче до стовбурів дерев, а коли літо дощове - подалі від них. Білі гриби ростуть сім'ями, часто їх "сусідами" бувають мухомори і мурашники.

Найпопулярніші грибні місця в Україні

Біля Києва - це село Нижча Дубечня, село Миколаївка, сел. Клавдієво. Грибники також їдуть в ліс в напрямку Ясногородки і Лютежа. Найближчі від Києва - ліси в напрямку Обухова.

У Вишгородському напрямку в районі Бородянки вздовж річки Здвиж, в районі сіл Катюжанка, Мірча і Димер можна знайти лисички.

У житомирських лісах гриби водяться в районі сіл Слобідка, Висока Піч, Перлявка, Оліївка, Білокоровичі. До грибних місць зараховують також Радомишль, Коростишів, Малин.

У Чернігівському напрямку часто їздять за Остер, до лісу, який оточує танковий полігон військової частини, біля сіл Крехаїв і Євминка.

Тихе полювання може вдатися і в лісництві Уманського р-ну Черкаської обл., між селами Синиця і Паланка. Тут водяться грузді, печериці, лисички і білі гриби. Ще одне багате на гриби місце знаходиться біля села Городецьке.

У лісах Закарпаття можна знайти багато білих грибів і лисичок. Знатні грибні місця - місцевість біля озера Синевир і села Лумшори, околиці сіл Драгово, Вишка і Колочава. А недалеко від Сваляви затяті грибники їдуть в села Рудниківка Гута і Солочин.

На Львівщині найбільше грибів - в лісах в районі сіл Дубина, Східниця, Славське, Лихобора (поблизу гори Пікуй).

Одне з найцікавіших місць для пошуку грибів - ліси у міста Сколе, поруч з яким розташований Національний природний парк "Сколівські Бескиди".

На Одещині можна назбирати багато рижиків та печериць.

Дивіться: Збираємо гриби правильно

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", "Укрзалізниця" вирощує гриби просто у вагонах.