Незважаючи на те, що цьогоріч кількість випускників шкіл була найменшою за всю історію незалежної України, багато вузів змогли збільшити своє державне замовлення, адже їх обрали вступники з найвищими балами.

Міністр освіти Лілія Гриневич назвала першу десятку українських вишів, які в цьому році найчастіше обирали випускники, пише Рoliteka.

"Нинішня система широкого конкурсу діє так, що дає можливість абітурієнтам здійснити свою мрію і вчитися там, де вони хочуть. Результатом цього стало те, що окремі вузи змогли збільшити своє державне замовлення, адже їх вибрали вступники з найвищими балами”, – зазначила міністр під час брифінгу.

Крім того, чиновниця зазначила, що в цьому році за всю історію України кількість випускників шкіл було найменшою.

За словами Гриневич, на противагу думці, що широкий конкурс призведе до того, що всі вступники будуть вибирати лише столичні виші, в топ-10 опинилися шість регіональних університетів: два – львівські, один – дніпровський і ще три – харківські.

Популярні новини зараз
Від 7,70 гривні за куб: українцям показали тарифи на газ у жовтні "Ведуться списки, передають до ТЦК...": міністр розповів, що зміниться для українок з 1 жовтня Скандальний конкурс "Міс Україна-2023" знайшов переможницю - 18-річна студентка поїде до Індії Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Рейтинг топ-10 вузів за кількістю зростання бюджетних місць виглядає так:

Львівський національний університет імені Івана Франка + 391

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського + 351

Дніпровська політехніка + 189

Львівська політехніка + 184

КНУ ім. Тараса Шевченка + 165

Національний університет біоресурсів і природокористування + 163

Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна + 153

Києво-Могилянська академія + 146

Харківський національний економічний університет ім. Насіння Коваля + 138

Харківський національний університет радіоелектроніки + 94.

Також за даними МОН, в Україні сформувалося чотири великих університетських центру. Центральний – місто Київ, який має 27,7% від загальної кількості бюджетних місць, Східний – Харківська область – 12,5%, Західний – Львівська область – 11,2%, а також Південний, який формується двома областями – Дніпропетровська – 6, 2% і Одеська область -5,1%, тобто разом це 11,3% від загальної кількості державного замовлення.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки оприлюднило перелік прохідних балів на різні спеціальності в 2018 році.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні з 1 серпня оприлюднять дані про те, хто з абітурієнтів отримав рекомендацію на бюджет.

Також "Знай.ua" писав, що у Львові літня школа україністики "Крок до України" навчатиме українській мові представників із шести країн.