В Україні закінчується вступна кампанія і Міносвіти вже підбило перші підсумки. Так, стало відомо, які спеціальності цього року абітурієнти обирали найчастіше.

Як розповіли представники Міністерства освіти і науки, цього року до вишів подали мільйон заяв на вступ. Найбільше українських студентів хочуть навчатися у столиці, Львові та Харкові, а серед спеціальностей – найпопулярнішими стали філологія та право, медицина, а також менеджмент.

На бакалавра заявки подали вже понад 600 тисяч осіб. На магістрів - менше 200 тисяч. На молодших спеціалістів - близько 220 тисяч, - каже заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич, 62 роки. - Останній день створення електронних кабінетів - 25 липня. Заяви можна подавати до 26 липня включно.

Найбільше заяв надійшло до Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На другому місці - Львівський національний університет імені Франка. На третьому - Національний технічний університет "Київська політехніка". Четверту сходинку зайняла Львівська політехніка, п'яту - Харківський національний університет імені Каразіна. Всі вони входять в десятку кращих в Україні.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Представник Міносвіти додав, що цього року вдосконалили електронні кабінети абітурієнтів, вони значно краще працюють, хоча є ще деякі проблеми, такі як неправильно завантажені скани документів, невідповідність середнього бала, неможливість скасувати заяву до вишу без втрати пріоритету.

Зараз в системі 9 тисяч заяв, які вимагають уточнення. Абітурієнту необхідно звернутися до навчального закладу, яке виявило неточності, щоб передати необхідну інформацію, - каже директор державного підприємства "Інфоресурс" Оксана Бєлік.

Дивіться: Все про вступ до вишів в Україні

Нагадаємо, у Харкові одна з абітурієнток намагалася пройти Зовнішнє незалежне тестування за допомогою двійників.

Як повідомляв Знай.ua, українцям розповіли, скільки коштує навчання в українських вишах.

Також "Знай.ua"писав, що тим українцям, чиї діти готуються до вступу в університет за кордоном, варто звернути увагу на декілька важливих моментів, перш ніж відправити чадо за кордон: існує великий ризик нарватися на "шарашкину контору", диплом з якої ніде не котирується.