Під час вступної кампанії 2018 абітурієнти з окупованих територій зможуть безкоштовно проживати в гуртожитках деяких навчальних закладів.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб .

Зазначається, що таку можливість отримають випускники з окупованих територій, які будуть вступати до навчальних закладів через освітні центри "Донбас-Україна" і "Крим-Україна". На даний момент безкоштовне житло готові надати 8 навчальних закладів із чотирьох областей.

Зокрема, безоплатно надати місця в гуртожитках готові Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Херсонський державний аграрний університет і Запорізький будівельний коледж.

В 2018 році 335 тис. 843 вступників зареєструвалися для участі у зовнішньому незалежному тестуванні (ЗНО).

Варто відзначити, що особи, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та які не мали можливості зареєструватися в основний період, зможуть з 3 по 21 травня зареєструватися для участі в додатковій сесії.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Крім того варто зазначити, що учасники ЗНО з англійської мови, які подали скарги на аудіювання після тестування, що зможуть скласти його повторно. Перескладання відбудеться 4 липня. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

До блоку аудіювання на ЗНО з англійської мови у випускників було найбільше претензій. Варто відзначити, що в цьому році його проводили вперше. Всього було подано, за офіційними даними, 65 апеляцій з приводу неякісного аудіювання.

Скарги стосувалися якості технічного обладнання, начитки текстів і діалогів носіями мови. Крім того, учасники ЗНО скаржилися на складність окремих завдань тесту.

"Система запобіжники, як вирівнювати результати тестування. Наприклад, 200 балів отримає той, хто виконав всі завдання, а той, хто виконав тест краще. Ту ж запис слухали по всій країні. Ми зараз маємо дуже різні відгуки. Є обурені. Є і ті, хто каже, що аудіювання було нормальним ", - стверджує Гриневич.

На даний момент розглядають апеляції, що надійшли від випускників. Всього було подано 65 заяв. З них 37 лише в Києві з приводу неякісного проведення аудіювання.

Гриневич зазначає, що тест повністю відповідає навчальній програмі. Його мета – виділити найкращих випускників, які будуть надходити до закладів вищої освіти.

ЗНО з англійської: усі подробиці скандалу

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, про найчастіші помилки при складанні ЗНО української.