Сьогодні, 24 травня, абітурієнти почали здавати ЗНО з української мови та літератури. Як відомо, це єдиний іспит, який обов'язковий для всіх випускників, в незалежності від обраної спеціальності.

На допомогу учасникам тестування завітав відомий український мовознавець, автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко.

До речі, Авраменко є членом Експертної комісії з утвердження правильних відповідей тестів ЗНО.

Відомий український мовознавець, вирішив підтримати абітурієнтів і назвав типові помилки на ЗНО з української мови. Сьогодні ЗНО з української мови та літератури.

Напередодні іспиту, фахівець провів онлайн-консультацію, де учні могли задати будь-які питання і отримати на них відповіді. Цю консультацію за добу дивилося десятки тисяч користувачів.

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Так, Авраменко назвав три типові помилки на тестуванні з української мови та літератури, які повторюються з року в рік.

В першу чергу, мовознавець радить випускникам обов'язково перевірити свою роботу, а також звернути особливу увагу на такі найбільш поширені прикрі помилки, які зустрічаються в роботах випускників.

"Перше — це тавтологія, повтор того самого слова або однокореневих в одному реченні або в двох сусідніх. Друге — чергування "у" — "в", "і" — "ї": наприклад, "учитель" чи "вчитель", "у нього" чі "в нього". Третє — знаки пунктуації. Багато пропускають або ставлять зайві", — резюмував Авраменко.

Нагадаємо, вже 22 травня розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного тестування (ЗНО), яка триватиме до 13 червня.

Для успішного проходження тестування необхідно не тільки засвоїти необхідні знання, але і пам'ятати про головні правила поведінки на ЗНО. Адже внаслідок їх порушення учасників тестування можуть не допустити або відмінити їх результати.

Раніше, український Центр оцінювання якості освіти оприлюднив правильні відповіді на тестування з математики.

Ознайомитися з таблицею правильних відповідей можна в розділі "Предмети ЗНО/Математика/Правильні відповіді".

В УЦОЯО уточнили, що визначення порогу "склав/не склав" з математики відбудеться до 14 червня. Результати тестування з цього предмету будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня.

Як повідомляв портал "Знай.uа", нещодавно українські школярі здали перший іспит в рамках ЗНО з математики. Сьогодні вони покажуть знання ще і з української літератури та мови. Втім, не всі з них розуміють, навіщо взагалі навчатися і що дають ці заповітні 200 балів у майбутньому?