У першому півріччі 2018 року найбільше прямих інвестицій в Україну надійшло з Росії, а саме 436 млн доларів або 34,6% від загального обсягу. Про це повідомили в Державній службі статистики.

Так за цим показником Росія зайняла перше місце. В цілому за січень-червень 2018 року в Україну надійшло прямих інвестицій (акціонерного капіталу) 1,259 мільярда доларів.

На другій сходинці опинився Кіпр з 219 мільйонами доларів, замикають трійку Нідерланди (207,7 мільйона).

Інвестиції з інших країн не перевищили позначку в 60 мільйонів доларів.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Далі Австрія - 58,7 мільйонів доларів, Польща - 54,1 мільйона доларів, Франція - 46,9 мільйонів доларів, Великобританія - 43,4 мільйона доларів.

Варто відзначити, що 59,6% або 750 мільйонів доларів направили в фінансову та страхову діяльність, 9,6% - в оптову і роздрібну торгівлю, 8,2% - у промисловість, інформації і телекомунікації 7,9%.

При цьому вибуло 278,7 млн дол., а позитивна переоцінка склала 58,6 млн дол.

Варто відзначити, минулого року ситуація була іншою. Лідером з інвестицій за той же період був Кіпр, а Росія зайняла лише третє місце, пропустивши вперед Нідерланди. Крім того, закордонні інвестори вкладали гроші набагато активніше. Всього за січень — червень 2017 року в економіку України інвесторами з 75 країн світу було вкладено 38,9 мільярда доларів, тобто в тридцять разів більше, ніж у поточному році.

Разом з тим, підрахунок вкладень слід вести з урахуванням того, що Кіпр та Нідерланди являють собою офшорні юрисдикції, в яких "обертається" велика кількість грошей з Росії.

Нагадаємо, згідно з законопроектом про нові санкції проти Росії, що були внесені в Сенат Сполучених Штатів, Російську Федерацію можуть визнати спонсором тероризму.

Як повідомляв портал "Знай.uа", для безпеки акваторії Азовського моря Україна збільшить корабельне угруповання, угруповання морської піхоти і артилерії на азовському напрямку.

Також "Знай.uа" писав, група сенаторів США від Республіканської і Демократичної партій в четвер, 2 серпня, представила пакет нових санкцій проти Росії.