В Україні цілком реально відшкодувати гроші, витрачені на освіту. Цього року кількість бюджетних місць скоротили на 10%, тобто на контракт оформляється значно більше студентів.

Як повернути гроші за освіту?

Приміром, киянка Мар'яна у 2018-му отримала диплом про вищу освіту. Дівчина спочатку навчалася у коледжі, на контрактній основі, а потім в академії. Загалом це обходилося мінімум у 18 тисяч гривень. На останніх курсах студентка дізналася, що можна повернути частину грошей, повідомляє "Сегодня":

"За 2017 рік повернули з 18 тисяч десь три з хвостиком. Це залежить від зарплати - тобто чим вища зарплата, тим більше ви платите податків, тим більше можна повернути", - розповіла вона.

Як виявилося, нарахувати так звану "податкову знижку" (компенсацію) можуть не тільки самому студенту, а навіть його батькам – не дивно, адже часто за навчання платять саме вони.

Популярні новини зараз

Кравець і Кошовий показали на сцені "Кварталу 95" головну проблему жінок після карантину

Котлети для тих, хто на дієті - рецепт популярного смаколика без шкоди для тіла

У Львові невидимий убивця обірвав життя лікарки та її сина, місто в сльозах

З 1 квітня за ці медичні послуги вже не доведеться платити - повний список

Показати ще

Для цього потрібно бути офіційно працевлаштованим. Форма навчання - денна, заочна або вечірня - значення не має. Процедура подачі документів на відшкодування коштів - нескладна.

Список документів 

Потрібно взяти контракт на навчання, чеки про оплату за календарний рік, довідку про доходи з місця роботи і заповнити декларацію про доходи. Все це потрібно віднести до відділення податкової інспекції за місцем реєстрації та написати заяву.

"Вони мають право подати декларацію до 31 грудня поточного року і протягом 60 календарних днів після подання такої декларації, вони отримують податкову знижку", - пояснив директор департаменту податків і зборів фізичних осіб.

Отримати гроші можна у кілька способів: переказом на певну адресу, вказану у декларації, або навіть на банківську картку. Розраховує суму до повернення сервісний центр, для кожного вона індивідуальна, але в цілому - 18% від того, що платили за освіту.

Вже із наступного року запрацює нововведення - отримати податкову знижку зможуть і ті, чиї діти навчаються в платних садках і приватних школах.

Дивіться: Як отримати від держави компенсацію за платне навчання?

Нагадаємо, в українському уряді вирішили скасувати необхідність отримувати ліцензії знахарям, цілителям та іншим представникам нетрадиційної медицини.

Як повідомляв Знай.ua, новий закон дозволить українцям раніше йти з роботи.

Також Знай.ua писав, експерти оприлюднили прогноз щодо курсу долара до кінця 2018 року.