Дізнайся, яку вибрати форму для дівчаток? Які повинні бути шкільні костюми для хлопчиків? З'ясуй, за якими параметрами слід обирати одяг для школи. Який виріб краще придбати? І якій тканині віддати перевагу? Читай статтю та знаходь відповіді на будь-які питання, що стосуються шкільної форми.

Яка повинна бути тканина форми для школи?

Майже двісті п'ятдесят днів на рік дитина проводить у школі. І, відповідно, знаходиться в шкільній формі. Проведення часу дітей у навчальному закладі - від п'яти до восьми годин. Так що перша найголовніша вимога: дитячі шкільні костюми повинні бути правильними за складом.

При їх виборі необхідно враховувати біологічну та хімічну безпеку. Безумовно, шкільна форма повинна бути якісною. Виготовлена виключно з натуральних тканин. Для осінньо-весняного сезону найкраще підійдуть бавовна та льон. У зимову пору варто віддати перевагу шерсті й кашеміру.

Але це за умови, якщо в класі - холодно. Бажано знати приблизний температурний режим у навчальному приміщенні. І з огляду на це одягати дитину до школи. У деяких навчальних закладах узимку в класах холодно. У інших закладах встановлено нове опалювальне обладнання, поміняні металопластикові вікна. І в них досить тепло. Так що необхідно врахувати й цей фактор.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно ДПС вже готова списати ваші гроші: кому готуватись до примусового стягнення
Показати ще

Максимальний вміст синтетичних волокон у шкільному костюмі не повинен перевищувати п'ятдесят п'ять відсотків. Піджаки, жилетки, сарафани або штани повинні «дихати». Правильний хороший одяг - запорука здоров'я дитини.

В основі сорочок для хлопчиків і блузок для дівчаток повинна бути натуральна тканина. Наявність синтетики допускається. Але не більше тридцяти-тридцяти п'яти відсотків. Цей одяг контактує з дитячою шкірою. Штучні волокна будуть порушувати повітропроникність тканини. Такий матеріал не дозволить шкірі дитини «дихати».

Як результат - у школяра може порушитися тепловий обмін. Він стане потіти. Не виключено, що переохолодиться й застудиться. Придбання синтетики навіть загрожує появою алергії на дитячій шкірі.

Спробуй виріб своїми руками. Шкільна форма повинна бути, перш за все, гарантією безпеки. Однозначно синтетика для щоденного носіння не підійде. Тому обов'язково перевіряй склад тканини шкільної форми. І купуй якісний одяг.

Не важливо, де ти його купуєш: на ринку, в магазині, через Інтернет, пошиття на замовлення. Це абсолютно не має ніякого значення. Найголовніше - нова річ повинна бути якісна.

Уточни цей момент. З'ясуй, що входить до складу форми, що сподобалася. Цей фактор при виборі моделі - чільний як для першокласників, так і школярів більш старшого віку.

Важливі моменти при виборі розміру

Вибираючи стильний шкільний одяг для доньки чи сина, не забувай про те, що він повинен відповідати параметрам дитини. Не бути занадто вузьким або, навпаки, широким, взятим «на виріст».

Вузький одяг стане порушувати процеси дихання. Буде сковувати рухи під час ходьби. Не бери занадто приталені речі. Врахуй, що протягом року дитина буде рости. І невеличкий запас у поясі (до двох-трьох сантиметрів) повинен бути.

Сьогодні досить багато моделей, у яких пояс на брюках, сарафанах і спідницях регулюється за допомогою перфорованої резинки. Такий варіант - взагалі найкращий. У разі, якщо дитина швидко виросте або різко набиратиме вагу, є запас.

Вибираючи одяг за розміром, враховуй той фактор, що взимку, можливо, під піджак доведеться одягнути більш теплий гольф чи сорочку. Правильне визначення розміру - гарантія зручності й комфорту учня.

Виміряй зріст дитини, об'єм грудей, довжину рукава, обхват талії, довжину передбачуваного виробу. На спеціальному ярлику готової шкільної форми повинні бути зазначені такі параметри: зріст, обхват грудей, обхват талії. Наприклад: 140/68/60. Розмір готового виробу зазначається на маркувальній стрічці, вшитій у бічний шов або знаходиться на навісному ярлику.

Краще, звичайно ж, щоб дитина приміряла шкільний костюм перед його придбанням. Щоб зрозуміти, чи зручно в ньому, дитина повинна сісти, підняти руки, зігнути їх в ліктях, повернути голову. Якщо не відчуває дискомфорту - все гаразд. Необхідний розмір підібрано. Але як бути, якщо шкільна форма купується через Інтернет?

Як вибрати шкільну форму онлайн?

У такому випадку вибирай розмір із максимальним збігом зазначених на веб-ресурсі параметрів. Вибираючи стильний гарний одяг для школяра онлайн, зверни увагу на наявність таблиці розмірів для дівчаток і хлопчиків.

Тоді орієнтуватися буде набагато простіше. На деяких сайтах вказується наступна інформація: зріст, об´єм шиї, грудей, талії, стегон, довжина спини, брюк, спідниці або сарафана, довжина рукава.

Знайди веб-ресурс із широким зазначенням параметрів. Визначся з розміром майбутнього школяра чи учня, що вже ходив до школи. Для першокласників шукай відповідний розмір у розділі «початкова школа». У цьому каталозі моделей знаходиться одяг для дітей 1-3 класів зростом від 128 до 146 см.

Наступна вікова категорія - «середня». Зріст дітей - від 152 до 158. «Старша» група включає дітей зростом від 164 до 176 см. Звичайно ж, усі ці дані умовні. Не виключено, що учень 3-го класу може бути на зріст 153 см. Тоді форму доведеться вибирати в «середньої категорії».

Групи допомагають швидше зорієнтуватися і знайти потрібні параметри в таблиці. Співвіднеси розміри дитини з наведеними даними в ній. Гортаючи сторінки каталогу, відфільтруй уподобані моделі. Здійсни покупку шляхом віддаленого замовлення.

Для нестандартних і повних дітей є можливість пошити одяг на замовлення як за допомогою мережі Інтернет, так і в місці проживання. Щоб здійснити замовлення онлайн, зв'яжися з фахівцями сайту. Вкажи точні мірки. Цікавить, скільки буде коштувати? Найчастіше віддалено форму виготовляють із невеликим коефіцієнтом подорожчання щодо цін готових виробів, які вказані на веб-ресурсі.

Скільки має бути шкільних комплектів?

Йдеться про мінімальний набір для школяра. Хто бажає і може собі дозволити, кількість запасних шкільних речей - довільна.

Для хлопчика:

  • • Ошатна вишиванка.
  • • Повсякденні сорочки ненав'язливих тонів - дві штуки.
  • • Штани - дві пари на осінь/весну і дві на зиму.
  • • Водолазка тонка і тепла - по 2 штуки.
  • • Жилет - один.
  • • Піджак - один.

Для дівчинки:

  • • Ошатна вишиванка.
  • • Блузки ненав'язливих тонів - дві штуки.
  • • Спідниця або сарафан.
  • • Водолазка тонка і тепла - по 2 штуки.
  • • Жилет - один.
  • • Піджак - один.

Весь перерахований вище список умовний. Усе залежить ще від правил школи. У деяких дівчатка можуть ходити взимку в штанах. Тоді знадобляться ще дві пари утеплених. Якщо навчальний заклад ставить умову ходити виключно в сарафані чи спідниці, доведеться дівчаткам дотримуватися цього правила.

У будь-якому випадку одяг (верх і низ) повинен поєднуватися за кольором і фактурою. Добре сидіти на фігурі. І не утрудняти рухів. У День знань та інші святкові дні діти приходять до українських шкіл у вишиванках. Тому в гардеробі кожного школяра сьогодні має бути цей національний одяг.

Стриманий тон - модний крій

Більшість дітей хочуть бути сьогодні в тренді з модою. Виглядати стильно й красиво хочеться, як першокласниці, так і дорослій дівчинці. Не є винятком і хлопчики. У такому випадку варто віддати перевагу елегантному стриманому стилю.

Не варто дозволяти одягатися дівчаткам до школи вульгарно. Яскраві кольорові гами будуть також недоречними. Приємними шкільними відтінками вважається грифельна палітра, сапфірова або ебонітова. Смужки на одязі не повинні бути занадто вираженими.

Деякі шкільні заклади дотримуються певних умов щодо колірної гами шкільної форми. Більш того, навіть шиється фабричний одяг під замовлення в певних відтінках.

Трендовим акцентом у такому випадку може стати красива блузка для дівчинки або модна стильна сорочка для хлопчика. Взуття також грає важливу роль. Воно повинно бути зручним, стильним, комфортним та по сезону.

Повсякденним вбранням для юних модників і модниць може стати одяг певної фірми. Наприклад, є бренди, вироби яких характеризується вологовідштовхувальністю та стійкістю до плям. Одночасно ці речі стильні та модні. Завдання батьків - допомогти вибрати певний фасон.

Інноваційні розробки 2015-2016 рр. дозволили зробити шкільний одяг гігроскопічним. Такі моделі виготовляються з натуральних, екологічно чистих матеріалів. Крім цього, деякі тканини гіпоалергенні. Вибравши таку форму, можна бути спокійним за чадо навіть з найбільш чутливою шкірою.

Серед українських виробників шкільних форм великою популярністю користується «Мілана», Zemal, TM My chance, PAPA Atelier, форма від українського виробника Timbo, ТМ HelenA, бренд TAGO, YakYangol тощо.

ТМ «Мілана» ще, починаючи з 1994 року, почала пропонувати споживачеві шкільну форму. Зараз її колекція одягу досить широка. Й далека від радянської класики коричневих кольорів.

Торгова марка Zemal також отримала цінний досвід, оскільки успішно працює в сфері легкої промисловості з 2002 року. Торгова марка PAPA Atelier заснована не так давно - в 2016 році. Але навіть за такий короткий проміжок часу бренд устиг завоювати популярність і любов дітей.

Асортимент гідного шкільного одягу від українських виробників досить широкий. Сьогодні цілком резонно зайти на форум, почитати відгуки споживачів. І зробити свій вибір на користь того чи іншого бренду.

Відхід від класики і придбання стильного піджака, спідниці чи сарафана для дівчинки - відмінна можливість для самовираження. Від брендової моделі будь-яка дитина, напевно, буде у захваті. Якщо стильна сукня чи спідниця у формі циліндра сподобається дівчинці, то й до школи вона буде ходити з великим задоволенням.

Те ж стосується хлопчика-підлітка чи першокласника. У стильному ошатному фасоні будь-який хлопчик виглядатиме набагато презентабельніше. А ось мішкуваті фасони тільки зіпсують всю «картину» як хлопчикові, так і дівчинці.

Повній дівчині теж можна підібрати найкрасивіші речі та найбільш варіант, що найбільше їй пасуватиме. Сьогодні в залежності від комплекції можна вибирати між приталеним і трапецевідним сарафаном. У одному випадку краще буде виглядати спідниця-кльош, у іншому - з воланами, в третьому - в складку. Все залежить від індивідуальних особливостей фігури.

Таке заняття, як підбір одягу до школи, має принести задоволення і батькам, і дитині. Київ, як і інші міста країни, сьогодні пропонує широкий асортимент модного шкільного одягу. Тільки відправитися до магазину краще заздалегідь, а не в останні вихідні перед 1 вересня.

Адже тоді вибір одягу буде меншим, тому що кращі моделі вже розкуплені. Крім цього, можуть виникнути труднощі з підбором розміру вподобаного фасону. Щоб покупка костюма для школи стала приємним пригодою, краще відправитися туди заздалегідь. І тоді перший дзвінок не буде затьмарений непередбаченими обставинами.

Пам'ятай: у школі на дитину чекають не тільки зошити, підручники, уроки, знання й розвиток. Там вона ще й спілкується з іншими дітьми. У них там - свій світ, у якому син чи донька цілий навчальний рік проводитиме більшу частину свого часу. Саме тому важливо подбати про зовнішній вигляд дитини заздалегідь.

Здібності, нахили та інтереси відіграють важливу роль. Але й від зовнішнього вигляду багато що залежить. Школяр будь-якого віку повинен відчувати себе в навчальному закладі впевнено й комфортно. Щоб досягти цього, допоможи дитині визначитися. Костюм із хорошої тканини та відмінний дизайн додадуть впевненості в собі.

Сьогодні діти звертають увагу на те, як одягнені їхні однокласники. Форма 2018 - візитна картка будь-якого школяра. Ось чому він повинен сподобатися собі в дзеркалі. Прислухайся до думки своєї дитини. Надай вибір форми щодо фасону і кольору йому самому. Вчися знаходити компроміси! Не купуй одяг виключно на свій смак!

Нудні старомодні костюми та класика нині не в тренді. Виразних рис шкільному образу цілком резонно надати за допомогою оригінального або складного крою. Додай родзинку дитині за допомогою гарної сорочки чи блузки. Надай можливість обрати те, що їй до душі. Сучасний школяр повинен віддавати перевагу якісному базовому гардеробу, витриманому в елегантному стилі мінімалізму.