Полегшити підготовку до 1 вересня батькам можна, скориставшись дієвими порадами знавців. Приміром, Міністерство охорони здоров'я виділило кілька важливих пунктів, які треба врахувати.

Вибрати лікаря для дитини і пройти профілактичний огляд

Якщо не встигли підписати декларацію із педіатром чи сімейним лікарем, поспішайте це зробити. Ви зможете звернутись як для діагностики і лікування, так і для профілактичних оглядів. Важливо перед школою пройти профогляд, щоби пересвідчитись, що зі здоров’ям дитини усе гаразд і отримати довідку для школи.

У ній лікар має зазначити групу для занять фізичною культурою. Якщо у дитини виявили певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Показати ще

Щеплення

Для перевірки скористайтеся календарем профілактичних щеплень: у ньому вже визначено найоптимальніший час уведення вакцин для найефективнішого захисту дітей від інфекційних хвороб. Важливо, щоб дитина отримувала свої щеплення вчасно.

Календар профілактичних щеплень на 2018 рік

Придбайте необхідні для школи речі

Для цього є чіткі вимоги. Приміром, шкільний портфель має важити не більше 1 кг, мати ортопедичну спинку і світловідбивні елементи.

Загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з приладдям, не враховуючи вагу ранця, не має перевищувати:

I–II клас — 1,5–2,0 кг;

III–IV клас — 2,0–2,3 кг;

V–VI клас — 2,3–3,0 кг;

VII–VIII клас — 3,0–3,5 кг;

IХ–ХII клас — 3,5–4,5 кг.

Шкільну форму найкраще купувати на натуральних волокнах – до 50%, а блузки і сорочки для дітей молодших і середніх класів мають бути виключно натуральними.

Робоче місце дитини

Щоби зберегти здоров’я дитини, дуже важливо, щоб вона вчилася у сприятливих умовах. Тут мають значення багато умов – від висоти парти і розміру шрифту у підручнику до освітлення.

Привчіть дитину дотримуватись гігієни

Мити руки перед їжею і після туалету – найпростіше правило, яке захистить вашу дитину від десятка хвороб.

Дивіться: якою буде нова українська школа?

Нагадаємо, в Україні запускають пілотний проект "нова українська школа".

Як повідомляв Знай.ua, оприлюднено повний список необхідних товарів до школи.

Також Знай.ua писав, батькам порадили, як заощадити на купівлі товарів до школи.