Сьогодні, 29 березня, виповнюється 20 років, як відійшла у засвіти американська співачка українського походження Квітка Цісик. Її називали далеким голосом України, а пісні Квітки Цісик продовжують зігрівати серця та душі українців у всьому світі.

Kacey Cisyk, як звали її в США, померла в 1998 році після тривалої боротьби з раком.

Її голос хоч раз почули понад 20 млрд людей. За часів російської окупації пісні Квітки Цісик були під забороною.

Нагадаємо, Квітка Цісик народилася в 1953 році в Квінсі (Нью-Йорк) в сім’ї Іванни і Володимира Цісик, післявоєнних емігрантів з України. У 5-річному віці вона освоїла скрипку, допомагав їй у цьому батько – скрипаль, який навчався у Львівській консерваторії і потім викладав в українському музичному інституті Америки.

В 1974 році Квітка Цісик закінчила консерваторію в Нью-Йорку. Під час навчання взяла собі псевдонім Кейсі від ініціалів К.С. Виконувала джинґли, була бек-вокалісткою у Боба Джеймса, Роберта Флека, Майкла Джексона та інших американських виконавців. 1977 року зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі "Ти світло мого життя". За виконання однойменної пісні до цього фільму отримала "Оскар" і "Золотий глобус" у категорії "Краща пісня до фільму", пісня також номінувалася на нагороду "Греммі" в категорії "Пісня року".

Популярні новини зараз

Марина Боржемська поцілувала маленьку копію Узелкова: "Спасибі, що вибрала мене"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Вагітна Катя Осадча "поховала" зірку "Дизель шоу" Яну Глущенко після ювілею: "Вже щось не так"

Найгарячіша медсестра світу підкорила Мексику голими сідницями в бікіні з ниточок

Показати ще

10 років Квітка Цісик була голосом автомобільної компанії Ford. Крім того, озвучувала реклами інших великих корпорацій Америки.

Квітка Цісик стала популярною завдяки своїм двом альбомами з українськими піснями – "Kvitka – Songs of Ukraine" та "Kvitka – Two Colors".

1983 року співачка разом із матір’ю відвідала Україну. Була у Львові, інших містах Західної України. Саме після тієї поїздки в її репертуарі з’явилися пісні Володимира Івасюка.

Після розпаду Радянського союзу і проголошення незалежності України вони мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Але її мрії не здійснилися, оскільки незабаром, не доживши 6 днів до свого 45-річчя, вона померла від раку грудей після семи важких років боротьби з хворобою.

Ще студенткою Квітка не відчувала жодних труднощів і співала в різних музичних стилях. Її почали запрошувати джазові, поп- і рок-зірки. Так, Цісик допомагала Роберті Флек, Бобу Джеймсу, Девіду Сенборну, Майклу Болтону, Карлі Саймон, Лінді Ронстадт, а також Квінсі Джонсу – відомому продюсеру-аранжировщику Америки, який відкрив феномен Майкла Джексона.

Співачка мала рідкісне колоратурне сопрано. За оцінками музикознавців, голос Квітки мав неймовірний вокальний тембр, у якому виділявся особливий, дзвінковий обертон, притаманний лише сопрановій колоратурі. Рідкісний вокальний тембр Цісик містив у собі очевидні скрипкові тони. До того ж, Квітка вміла співати так званим "білим голосом" – своєрідною манерою жіночого фольклорного співу, яку можна почути в карпатських селах. У Квітки є кілька пісень в альбомі "Пісні України", заспіваних "білим голосом".

Пісня "Я піду в далекі гори", 1989 року. Композиція з альбому "Два кольори/Two Colors". Цей реліз став першим українським альбомом, який був повністю записаний у цифровому форматі.

Пісня "Де ти тепер". Композиція з альбому "Два кольори/Two Colors", 1989 року. Альбом записали за 7 днів.

Українська народна пісня "Ой не світи місяченьку", 1989 року.

Усі вокальні партії з альбому "Два кольори/Two Colors" виконані Квіткою Цісик та записані наживо з групою музикантів. Над записом працювало понад 30 сесійних музикантів.