Сьогодні, 29 березня, виповнюється 20 років, як відійшла у засвіти американська співачка українського походження Квітка Цісик. Її називали далеким голосом України, а пісні Квітки Цісик продовжують зігрівати серця та душі українців у всьому світі.

Kacey Cisyk, як звали її в США, померла в 1998 році після тривалої боротьби з раком.

Її голос хоч раз почули понад 20 млрд людей. За часів російської окупації пісні Квітки Цісик були під забороною.

Нагадаємо, Квітка Цісик народилася в 1953 році в Квінсі (Нью-Йорк) в сім’ї Іванни і Володимира Цісик, післявоєнних емігрантів з України. У 5-річному віці вона освоїла скрипку, допомагав їй у цьому батько – скрипаль, який навчався у Львівській консерваторії і потім викладав в українському музичному інституті Америки.

В 1974 році Квітка Цісик закінчила консерваторію в Нью-Йорку. Під час навчання взяла собі псевдонім Кейсі від ініціалів К.С. Виконувала джинґли, була бек-вокалісткою у Боба Джеймса, Роберта Флека, Майкла Джексона та інших американських виконавців. 1977 року зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі "Ти світло мого життя". За виконання однойменної пісні до цього фільму отримала "Оскар" і "Золотий глобус" у категорії "Краща пісня до фільму", пісня також номінувалася на нагороду "Греммі" в категорії "Пісня року".

Популярні новини зараз
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

10 років Квітка Цісик була голосом автомобільної компанії Ford. Крім того, озвучувала реклами інших великих корпорацій Америки.

Квітка Цісик стала популярною завдяки своїм двом альбомами з українськими піснями – "Kvitka – Songs of Ukraine" та "Kvitka – Two Colors".

1983 року співачка разом із матір’ю відвідала Україну. Була у Львові, інших містах Західної України. Саме після тієї поїздки в її репертуарі з’явилися пісні Володимира Івасюка.

Після розпаду Радянського союзу і проголошення незалежності України вони мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Але її мрії не здійснилися, оскільки незабаром, не доживши 6 днів до свого 45-річчя, вона померла від раку грудей після семи важких років боротьби з хворобою.

Ще студенткою Квітка не відчувала жодних труднощів і співала в різних музичних стилях. Її почали запрошувати джазові, поп- і рок-зірки. Так, Цісик допомагала Роберті Флек, Бобу Джеймсу, Девіду Сенборну, Майклу Болтону, Карлі Саймон, Лінді Ронстадт, а також Квінсі Джонсу – відомому продюсеру-аранжировщику Америки, який відкрив феномен Майкла Джексона.

Співачка мала рідкісне колоратурне сопрано. За оцінками музикознавців, голос Квітки мав неймовірний вокальний тембр, у якому виділявся особливий, дзвінковий обертон, притаманний лише сопрановій колоратурі. Рідкісний вокальний тембр Цісик містив у собі очевидні скрипкові тони. До того ж, Квітка вміла співати так званим "білим голосом" – своєрідною манерою жіночого фольклорного співу, яку можна почути в карпатських селах. У Квітки є кілька пісень в альбомі "Пісні України", заспіваних "білим голосом".

Пісня "Я піду в далекі гори", 1989 року. Композиція з альбому "Два кольори/Two Colors". Цей реліз став першим українським альбомом, який був повністю записаний у цифровому форматі.

Пісня "Де ти тепер". Композиція з альбому "Два кольори/Two Colors", 1989 року. Альбом записали за 7 днів.

Українська народна пісня "Ой не світи місяченьку", 1989 року.

Усі вокальні партії з альбому "Два кольори/Two Colors" виконані Квіткою Цісик та записані наживо з групою музикантів. Над записом працювало понад 30 сесійних музикантів.