Уряд вводить зміни щодо проїзду в громадському транспорті. Влада вирішила монетизувати пільги на проїзд як міському, так і на приміських та міжміських маршрутах.

Що зміниться для українців та як це працюватиме?

До 2017 року проїзд пільговикам компенсувався з Державного бюджету. У 2016 році на оплату проїзду одного пільговика були виділені лише 47 гривень на рік, все інше виплачувалося перевізниками зі "своєї кишені".

Відтепер же це право отримали місцеві органи влади. Втім більшість бюджетів такі витрати потягнути не в змозі. Тому перевізники масово скаржились на недокомпенсацію за послуги перевезення.

Популярні новини зараз
Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Чужі борги можуть стати вашою проблемою: "Нафтогаз" дивує українців "сюрпризами" Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще

Передбачається, що пасажири-пільговики отримуватимуть певну суму і самі визначатимуть, як її витратити. Так, прийнятою постановою передбачається, що людям буде компенсована сума, рівна середньої вартості проїзду, помноженої на 30 поїздок. Що стосується, громадян, які мають право відразу на кілька пільг, то вони щомісяця отримуватимуть компенсацію лише найбільшої з них.

Таким чином, влада намагається надати українцям рівні умови - і тим, хто користується громадським транспортом, наприклад, чотири рази не день, і тим – хто чотири рази на місяць.

Розмір виплат протягом двох місяців повинні визначити обласні та міські державні адміністрації. Яким чином будуть відбуватися виплати - в готівковій або безготівковій формі - повинна вирішувати місцева влада.

Слід зазначити, що розмір цих виплат не буде враховуватися при розрахунку загального доходу сім'ї їх одержувача для всіх видів соціальної допомоги.

Ще одним важливим нюансом є і те, що для людей, які мають пільги на проїзд у міжміському транспорті, розміри компенсацій будуть збільшені на 20%, для громадян з інвалідністю 1-й, 2-й групи і дітей з інвалідністю, які навчаються, - на 100%.

Втім дане рішення уряду не є остаточним та обов’язковим, останнє слово все ж залишається за місцевою владою.

Золота маршрутка викликала фурор у столиці

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Києві відбулись перевірки маршруток, за результатами яких ряд маршрутів скасували через недотримання перевізниками умов надання послуг пасажирам та порушення численних норм та вимог.

В Україні почали діяти нові правила отримання водійський прав.