У Міністерства охорони здоров'я України виникне проблема зі швидкою допомогою у зв'язку із нововведеннями. На виклик приїжджатимуть водій, перейменований у медичного техніка, і парамедік.

Про це повідомила оглядач відділу освіти, науки, медицини та екології Ольга Скрипник у статті для ZN.ua, зазначивши, що ці люди не будуть зобов'язані виїжджати на виклики додому.

З ініціативи Міністерства охорони здоров'я України від 26 жовтня 2017 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі скасувало такі професії: "лікар-терапевт дільничний", "лікар-терапевт підлітковий", "лікар-терапевт цехової лікарської дільниці", "фельдшер з медицини невідкладних станів", "сестра медична з лікувальної фізкультури", "сестра медична з масажу". При цьому назва професії "лікар-терапевт" змінено на "лікар внутрішньої медицини". Разом з тим в класифікатор професій включили поняття "парамедік", "інструктор з надання догоспітальної допомоги" і "екстрений медичний технік".

Скрипник вважає, що українські медики не готові до таких різких змін. На них чекає скорочення штатів, що може призвести до проблем з наданням невідкладної швидкої допомоги.

"Кваліфікаційні вимоги до фельдшерів і парамедиків абсолютно різні. Професію скасували, а що нам робити далі? МОЗ не дає ніяких рекомендацій", - прокоментувала ініціативу старший лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва Наталія Стахова.

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

За її словами, кваліфікаційні вимоги складені так, що медична освіта їм не потрібно. Завдання цих людей - доставити пацієнта в лікарню. Вони повинні лише підтримувати життєво важливі функції організму, а повноцінне надання медичної допомоги, встановлення діагнозу - зовсім не їхня компетенція. До того ж вони будуть виїжджати на екстрені випадки тоді, коли події відбуваються на вулиці, - аварії, катастрофи тощо. На виклик в квартиру їхати вони не зобов'язані.

Тепер гіпертонічна криза, підозра на інфаркт або інсульт - це зовсім не ті причини, за якими слід викликати парамедиків. Пацієнт буде вимушений їхати у лікарню самостійно або вийти на вулицю, і вже там кричати та просити допомогу.

МОЗ замінило фельдшерів у швидкій на парамедиків

Як повідомляв портал "Знай.ua", рівень смертності в Україні останнім часом в десятки разів перевищує народжуваність.