На сьогоднішній момент в магазинах молочні продукти без рослинних жирів коштують в середньому на 15-20% дорожче, ніж з ними. Про це розповів директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

При вступі заборони пальмової олії, зростання цін в магазинах неминучий. Законопроект, який зараз знаходиться на розгляді передбачає повну заборону на використання пальмової олії в традиційних молочних продуктах: сирах, олії, кисляку, ряжанка, сметана, сирі, кефірі.

Дорошенко вважає, що на даний момент в умовах низької купівельної спроможності населення українці будуть змушені обмежувати себе. Експерт підкреслив, що пальмову олію змогли повністю заборонити лише кілька дуже розвинених країн світу, в яких купівельна спроможність громадян можна купувати їм виключно молочні продукти високої якості.

Українці ж на даний момент змушені заощаджувати і усвідомлено вибирати більш дешевий товар. Експерт упевнений, що така заборона позначиться також на виробництві, адже потужності деяких компаній дозволяють виробляти лише продукцію з використанням рослинних жирів.

Популярні новини зараз
Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати Виплати ніхто не чіпатиме: переселенців порадували доброю звісткою Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет" Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було
Показати ще

В результаті українські виробники не зможуть виготовляти продукцію з рослинними жирами і будуть змушені закуповувати її за кордоном і першою від цього виграє Польща. Так, Дорошенко згадав 90-ті роки, коли на прилавках були менш якісні, але більш дешеві імпортні продукти.

Дієтолог Андрій Омельченко розповів, що зараз в світі існує маса досліджень щодо користі і шкоди пальмової олії і фахівці не приходять до єдиної думки. Крім того, активно досліджуються його антиоксидантні та противоопухлевые властивості.

Експерти вважають, що закон не набуде чинності.

"У ньому дуже розмито описано, що ж таке пальмова олія. Суми штрафів за використання рослинних жирів при виробництві молочної продукції сміховинні, тому пальму, швидше за все, продовжать використовувати. Цей закон нічого не вирішить, це позиція декількох депутатів, які, як і більшість їх колег, ні в чому не розбираються. Вони просто займаються популізмом", - переконані в Раді з питань експорту виробництва.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в Україні, за прикладом низки європейських країн, збираються заборонити використання пальмової олії в продуктах харчування. Законопроект про заборону вже включений до порядку денного роботи Ради.