Інформація про те, що українська митниця не пропускає до країни посилки зі смартфонами Meizu і Xiaomi – це фейк і маніпуляція. Обмеження торкнулися лише "сірого" імпорту зазначених товарів, тому права звичайних покупців ніхто не утискає.

Про це повідомив в Facebook радник міністра економічного розвитку і торгівлі Ярослав Железняк.

Як пояснив він, на те, що новина фейкова, вказують два фактори:

  • українським законодавством вже давно заборонено ввезення контрабандної продукції;
  • до цієї категорії не входять приватні ввезення техніки для особистого користування.

Також, за його словами, вагому роль у поширенні скандальних чуток зіграли горе-експерти, що розганяли новину соцмережами, а також журналісти, діючи в комерційних інтересах видань. Підлило масла у вогонь і невдоволення суспільства роботою митниці.

У свою чергу, блогер Філіп Духлій також звернув увагу на те, що першопочаткову новину про заборону ввезення деяких товарів в Україну, яка лише частково правдива, спотворили експерти Opendatabot.

Популярні новини зараз

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Святослав Вакарчук перетворився на ідеального синочка - зразок для наслідування: "Мам, дякую..." 

Кохання Дана Балана і Тіни Кароль виявилось несправжнім, продюсер "1+1" Завадюк у всьому зізнався

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Як аргумент він навів норму Митного кодексу України, згідно з якою митне оформлення не можна зупинити щодо товарів, які є об'єктами інтелектуальної власності, але призначені для особистого користування покупцями.

Загальна вартість і вага таких товарів, не повинні перевищувати 300 євро і 50 кілограм.

Крім того, за законом, всі товари (за винятком підакцизних), вартість яких не перевищує 150 євро і які пересилаються в Україну на одного одержувача в одній бандеролі, підлягають лише усному декларуванню та не оподатковуються митними платежами.

Хибність чуток про повне блокування ввезення багатьох популярних товарів в Україну підтвердили і в Державній фіскальній службі.

За словами директора департаменту організації митного контролю ДФС Олексія Василенка, обмеження на ввезення товарів із закордонних онлайн-магазинів можуть ввести лише у випадку скарги правовласника або їх офіційного представника. Так митниця може захистити права покупців на якісний товар, а виробників від підробок їх оригінальної продукції.

Василенко запевнив, що ДФС не отримувала жодних вказівок щодо блокування перевезень товарів, права на бренди яких у митний реєстр внесли приватні особи.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у ЗМІ з'явилася інформація про те, що митниця почала затримувати посилки зі смартфонами Meizu і Xiaomi, а також продукцію ще 1146 фірм у зв'язку з скаргою правовласників.