Амет і Діляра Бекировы, які стали вимушеними переселенцями з окупованого Криму, розповіли, як їм довелося раптово і екстрено залишати свій будинок і півострів і наскільки це нагадало їм депортацію родичів у 1944 році.

Бекировы розповіли, що вони разом з двома дітьми 1 вересня 2014 року сіли в поїзд Сімферополь-Львів. При цьому жінка згадала, як перед від'їздом син заявляв, що не хоче вчитися в єдиній україномовній школі в Бахчисараї, а 18 травня це навчальний заклад підняло прапор ворога і клас розділився на дві групи: проросійську і проукраїнську.

"Я вірила, що воно все повернеться. Не думали, що може бути таке, що приїхав хтось чужий і забрав твоє майно, твій дім, твоє Батьківщину", - арсскаывает Діляра.

Рідні Амета були депортовані у 1944 році спочатку на Урал, а потім в Узбекистан, а в Крим вони змогли повернутися лише в 80-ті роки. І ситуація їх від'їзду нагадала чоловікові 44 рік, коли сім'ї розділялися.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Справа в тому, що на кордоні в Армянську перевіряла документи вже нова влада і сина Амета попросили вийти з поїзда із-за того, що у нього метрики з Узбекистану були. В той момент дружина запропонувала йому їхати з дочкою в Україну, а їй залишитися в Криму вирішувати питання.

Татові Амета на час депортації було 5 років. Його і іншої дитини мама встигла забрати і схопити деякі речі, коли сказали, що у них є всього п'ять хвилин на збори. А потім завантажили у вантажівки і відправили. У Діляри схожа історія родини.

"Моя бабуся була 1910 року. І це Коран. Мама її вчила читати цю священну книгу арабською в'яззю. Про депортації вона не розповідала багато. Тільки єдине, що на той момент, коли зайшли солдати, вона відразу схопила Коран і феску. Цей Коран пережив дві депортації. 1944 2014 року і 13 переселень", - розповідає жінка.

На даний момент у Львові мешкає близько 2 тисяч переселенців з півострова. Їх найбільша мрія – скоріше повернутися додому.

Фільм про депортацію кримських татар:

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" велика частина українців (39%) вважають, що кримськотатарський народ заслужив автономію.