Важко знайти людину, яка б жодного разу не стикалась з дивними, а деколи дуже неприємними відчуттями, які виникали під час "обіймів Морфея".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМи вирішили розповісти про деякі порушення сну та інші незрозумілі речі, які залишаються загадковими для науки і донині.
Сонний параліч
Що відчувається: людина прокидається вночі і не може поворухнутися. До цього додаються лякливі галюцинації і відчуття, що в кімнаті хтось є. У давнину такий стан асоціювали з нечистою силою.
Чому виникає: у нормі, коли ми засинаємо, нас паралізує, щоб ми не робили дій уві сні. При сонному паралічі наші м'язи "вимикаються", коли мозок ще або вже не спить.
Приблизно 7% населення хоча б раз відчували сонний параліч. Кажуть, це частіше трапляється під час сну на спині.
Гипнагогічні галюцинації
Що відчувається: коли людина перебуває на межі між сном і неспанням, вона, будучи при свідомості, бачить неконтрольовані картинки перед очима. Часто це якісь страшні особи і фантастичні істоти.
Чому виникає: це один з небагатьох видів галюцинацій, які відвідують психічно здорових людей. Зазвичай з ними стикаються діти, і це може бути причиною того, що вони не хочуть йти спати. Часто такі галюцинації виникають через стрес чи просто у людей з багатою уявою. Можуть з'явитися, якщо ви лягаєте спати п'яним.
Сон всередині сну
Що відчувається: Людина бачить сон, потім прокидається, але з нею продовжують відбуватися дивні речі. Виявляється, що їй просто наснилося, що вона прокинулась.
Від чого виникає: Езотерики вважають, що, якщо ви побачили такий сон, це говорить про вашу схильності до духовних практик. Але офіційна наука не може пояснити, чому це відбувається.
Сомнамбулізм
Як відчувається: Це стан протилежне до сонного паралічу - свідомість спить, але паралічу м'язів не відбувається. Уві сні люди можуть ходити, навіть виходити з дому, і найчастіше це дуже небезпечно. На ранок люди нічого не пам'ятають.
Від чого виникає: Сомнамбулізм зустрічається приблизно у 4,6-10,3% населення, при цьому частіше ним страждають діти. Причина цього явища досі невідома, як невідомі і методи лікування.
Сни, які повторюються
Як відчувається: дивні сни, які постійно відтворюють один і той же сюжет, снилися, напевно, кожному.
Від чого виникає: психологи вважають, що за допомогою таких сновидінь мозок намагається звернути нашу увагу на події, які ми не усвідомлюємо. Ці сюжети будуть повертатися, поки ситуація не вирішиться.
Падіння в ліжко
Як відчувається: Часом нам здається, що нас з висоти кинуло в ліжко, ми здригаємось і прокидаємося. Іноді перед цим нам сниться, що ми летимо або спотикаємось і падаємо - досить неприємне відчуття.
Від чого виникає: стан сну чимось нагадує смерть - сповільнюються серцебиття і дихання, тонус м'язів знижується. Мозок "лякається", сприймає це як справжню смерть і перевіряє, чи жива людина, посилаючи імпульси до м'язів.
Вихід в астрал
Як відчувається: нейропсихологічний феномен, при якому людина, перебуваючи між сном і неспанням, бачить себе з боку. Містики і окультисти розглядають як підтвердження існування душі.
Від чого виникає: явище дуже складне для вивчення. Поки що вченим відомо, що ілюзія виходу з тіла дійсно існує, але незрозуміло, як вона працює і чому виникає. Як з цим боротися, наразі теж незрозуміло. Деякі люди навіть спеціально входять в цей стан, щоб розширити межі своїх можливостей пізнання.
Раптове осяяння під час сну
Як відчувається: Іноді ми довго не можемо знайти рішення якоїсь проблеми, постійно думаємо про неї. І раптом уві сні мозок сам підказує нам розгадку, головне - запам'ятати її.
Всім відомий приклад Дмитра Менделєєва, який бився над створенням періодичної системи і одного разу побачив її уві сні. Схожа історія сталася з хіміком Кекуле - йому уві сні з'явилася формула бензолу.
Від чого виникає: Часом наша підсвідомість вже знає відповідь, хоча свідомості вона ще не досягнула. І тут просто під час сну, і приходить осяяння.
Що тут скажеш - іноді сон підносить і такі приємні несподівані бонуси.
Як повідомляв портал "Знай.ua", психологи пояснили, чим допомагають жахливі сновидіння.