Сплатити 300 тисяч гривень родині дев’ятирічного Остапа Баб’яка, який загинув, упавши з третього поверху під час уроків, зобов’язав Франківський районний суд Львова інструктора з фізкультури міської школи-інтернату №1 Катерину Беницьку.

Як передає Zaxid.net, трагедія сталася ще у грудні 2014 року, а судовий розгляд завершився тільки зараз і був одним з найскладніших через неоднозначність ситуації.

У згаданому закладі навчаються 250 дітей з сeрцeво-сyдинними зaхвoрювaннями з усієї Львівщини. За словами директора школи Ореста Іваськіва, у класі зaгиблoгo Остапа Баб’яка у 2014 році нараховувалося 16 дітей. У той трагічний день було п’ять уроків, останнім проводили трудове навчання, але напередодні мама Остапа попросила відпустити сина швидше і замість трудового провести з ним заняття з лікувальної фізкультури.

Вчителька позаймалася з хлопчиком 20 хвилин, після чого його повинна була забрати мама. Але остання сказала синові почекати в коридорі, поки доп’є каву з класною керівничкою.

Остап постукав у клас до вчительки фізкультури і попросився посидіти поруч із нею. Вона йому дозволила, але за кілька хвилин їй подзвонили, і жінка на 5 хвилин вийшла з класу, автоматично замкнувши за собою двері.

Популярні новини зараз
Стало відомо, чому Медведєв заливає очі алкоголем: путін зламав психіку У Криму злетіла у повітря військова база: лунає повітряна тривога, почалася паніка Аліна Гросу вже готує собі заміну? Співачка показала ту, чий спів вразить кожного Окупанти задкують на свою територію: лізуть далі, щоб не дістали HIMARS
Показати ще

"Поки вчительки не було, Остап відкрив вікно і випaв з нього на шкільне подвір’я. Згідно з висновками лiкарiв, він помер миттєво", - додав Іваськів.

Батьки загиблого відразу звинуватили вчительку у халатності, хоча директор переконаний, що це був трагічний збіг обставин.

Остапа добре знали усі вчителі, оскільки він потребував постійної уваги. Коли дітей виводили з класу, то його обов’язково брали за руку, кілька разів хлопця забирали у шкільний ізoлятoр – кімнату, де діти отримують додаткові ліки чи перебувають у стані тимчасового пeрeзбуджeння. За словами лікарки Дзвенислави Грицай, психічна поведінка хлопчика відрізнялася від поведінки здорової дитини. Маму просили, аби вона додатково обстежила сина у психіатра, зробила томографію, але батьки відмовилися.

Що стосується інструктора з фізкультури, то колеги кажуть, що діти її дуже любили й Остап не був винятком. Вона відповідала їм тим же. Коли загинув хлопчик, педагог була настільки шокована, що до неї викликали швидку. Після інциденту вона звільнилася зі школи і змінила номер мобільного.

Чи подаватиме вона апеляцію на рішення суду, невідомо.

Як писав інформаційнй портал "Знай.ua", на Тернопільщині затримали вчительку, котра зі своїм безробітним чоловіком розповсюджувала наркотики.