Східні землі України та все, що на них відбувалося починаючи з 2014-го року, чи не найкраще знає відомий поет, прозаїк, перекладач, громадський активіст Сергій Жадан. Автор славнозвісного роману "Ворошиловград" (колишня назва Луганської області – ред.) він вкотре вирішив поділитися своїми спогадами: без прикрас та ілюзій.

Після війни

Жадану згадався красномовний випадок на одному з вокзалів, у Харкові. До нього підійшов молодий чоловік із досить характерною зовнішністю – швидше за все, представник якоїсь із субкультур. Одразу впізнав музикантів і письменників, які були поруч, перекинувся кількома словами про Сашка Положинського (лідер гурту "Тартак") і ..показав посвідчення учасника бойових дій. Після цього чоловік попросив грошей, йому банально не вистачало на квиток:

"Ми не встигаємо подумати, даємо. Він швидко зникає. Аж надто швидко. Навряд чи пішов за квитком. Який уже тут квиток. Вантажимось у вагон, потяг рушає, а ми ще довго обговорюємо цього дивного пасажира. Згадуємо військових, які повертаються, згадуємо, якими вони різними повертаються – хтось спокійний і зосереджений, хтось поламаний і розбалансований, хтось повертається так, як забігають додому між заняттями – схопити щось перекусити, одягнути свіжий одяг і назад – туди, де звично, де природньо, де знаєш, як бути й що робити. Себто на війну", - згадує поет в коментарі "Радіо свобода".

Дивіться: Лінія Маннергейма – Де твоя лінія? (проект Жадана)

Вони захищали нас. Тепер нам захищати їх

На думку письменника, це – головний принцип, за яким повинна жити вся Україна. Навіть якщо війна здається чимось далеким, від смерті не застрахований ніхто: ​

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Показати ще

"Ну справді – багато хто з нас готовий побачити воїна світла в пацані, що випрошує собі 50 гривень на привокзальній площі, аби закинутись і забутись ще на пару годин? Багато хто з нас готовий про це говорити? Про військових так говорити не прийнято. Ми всі потребуємо підтримки та розуміння. Ми всі знаходимось у рівних умовах. В нашій країні це передусім – рівні умови беззахисності. І жодні красиві слова про нову армію, яка втілює в нашій уяві найкращі етичні та психологічні якості, не рятують нас від неуникненності співжиття з ними – реальними, живими, справжніми військовими, які не завжди відповідають нашим високим вимогам і не менш високим ідеалам, але які – так само, як і ми – мають право бути побаченими, почутими й зрозумілими. Вони захищали нас. Тепер нам захищати їх. Інакше не вийде", - підсумував Жадан.

Дивіться: найвідвертіше інтерв'ю Сергія Жадана

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці відповіли на найважливіше мовне питання.