Українська влада розробила методику вимірювання глибини бідності населення. Повідомляється, що вона нібито розроблена для подолання бідності в майбутньому.

Авторами нововведення виступили Міністерство соціальної політики, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів, Державна служба статистики і Національна академія наук (НАНУ) затвердили методику комплексної оцінки бідності. Про це йдеться в спільному наказі відомств.

Методика передбачає визначення 3 групи критеріїв оцінки бідності.

I група (основні монетарні критерії бідності):

  • сукупні еквівалентні витрати особи нижче 75% медіанного рівня середньодушових еквівалентних сукупних витрат;
  • сукупні еквівалентні витрати особи нижчим за фактичний (розрахункового) прожиткового мінімуму в середньому на душу населення;
  • загальні еквівалентні доходи особи нижчим за фактичний прожитковий мінімум в середньому на душу населення;
  • загальні еквівалентні доходи особи нижче законодавчо встановленого прожиткового мінімуму в розрахунку на місяць у середньому на одну людину.
  • Для основних монетарних критеріїв бідності розраховуються наступні показники: сукупний дефіцит доходу бідного населення; середній дефіцит доходу бідного населення; глибина бідності.

II група (інші монетарні критерії бідності):

Популярні новини зараз
Daewoo Lanos "Next-Gen": нова версія народного автомобіля закохує в себе з першого погляду Змішайте банани зі сметаною і вийде торт, краще за Наполеон: рецепт без випічки Це вже законно: співробітникам ТЦК дозволили робити це під час вручення повістки Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще
  • еквівалентні витрати особи за межею бідності, визначеної Організацією Об'єднаних Націй (ООН) для країн Центральної та Східної Європи як гривневий еквівалент $ 5,05 (на сьогодні - близько 130 гривень) відповідно до паритету купівельної спроможності;
  • середньодушові еквівалентні доходи особи нижче 60% медіанного рівня середньодушових еквівалентних доходів за шкалою еквівалентності Європейського Союзу.

III група (немонетарний критерій бідності):

  • наявність в домогосподарствах через брак коштів 4 з 9 ознак депривації (скорочення або повне позбавлення можливості задовольняти основні потреби).
  • За методологією країн ЄС до ознаками депривації відносяться наявність в домогосподарства заборгованості по виплаті іпотечного кредиту або орендних платежів, рахунків за комунальні платежі, платежі за покупку товарів і послуг на виплату або інших платежів за кредитами.

Також до переліку входять: нездатність домогосподарства оплатити тижневий щорічну відпустку далеко від дому; нездатність платити за підтримку належної температури в житло; нездатність платити за споживання страв з м'ясом, курятиною, рибою (або їх вегетаріанським еквівалентом) через день.

Більш того, ЄС вважає бідняками тих, хто нездатний платити несподівані фінансові витрати за рахунок власних ресурсів (в розмірі законодавчо встановленого прожиткового мінімуму в розрахунку на місяць у середньому на одну людину), а також не може дозволити собі мати телефон (в тому числі мобільний) .

В кінці переліку ознак є ще й таке: нездатність дозволити собі мати кольоровий телевізор; нездатність дозволити собі мати пральну машину; нездатність дозволити собі мати автомобіль.

Українці різко відреагували на нову методику.

Як раніше повідомляв інформаційний портал Знай. ua , бідність завадить українцям скористатися безвізом.