Українські банки частенько користуються послугами колекторів. Однак у нас в країні відсутнє відповідне законодавство, й такі послуги не підконтрольні юридичному врегулюванню.

Банки наймають "тітушок", щоб вибити заборгованість зі злісних неплатників.

Боржники називають це рекетом, банки – пошуком справедливості. Скільки коштує найняти "рекетирів в законі" та як їм протидіяти сказано в сюжеті одного з українських телеканалів.

Журналісти навели приклад історії киянки Олександри та її рідних, які бояться виходити з дому. Після одного дзвінка її спокійне життя перетворилося на справжнє пекло.

Їй та її доньці погрожують за кредит, який взяв її дядько, з яким вона давно не спілкується. Вона не підписувала жодних документів та не підтверджувала його особистість під час оформлення кредиту.

Популярні новини зараз
Нові пенсії виплатять одразу за три місяці, кого торкнеться підвищення до 1200 грн "За*бали тупо в дошку": українці не витримують "квестів" із передачею показників лічильників Приємний бонус до зарплати: ПриватБанк роздасть по 2000 гривень, як отримати Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити
Показати ще

За оцінкою експертів, за 2017 рік в позики приватні та корпоративні клієнти взяли близько трильйона гривень, і це тільки в офіційних установах. А скільки заборгували один одному – важко уявити.

За законом, повертати борги повинна Державна виконавча служба після рішення суду. Але до суду найчастіше не доходить: борги вибивають колектори.

"Фактично це юристи або не юристи, які здійснюють діяльність зі стягнення боргів, але у позасудовому порядку та без надання їм від держави делегованих функцій примусу", – пояснив директор департаменту Виконавчої служби Олексій Воробйов.

Фактично, йдеться про позасудові розправи. Втім, це не зупиняє колекторів, їх все більше і вони все частіше діють проти всіх правил.

"В Україні статус колекторів юридично не визначено, спеціального закону немає", – підкреслив юрист Дмитро Головко.

Але нерідко жертвами стають люди, які нікому нічого не винні. Однак це мало цікавить колекторів, для них головне – "вибити гроші будь-якою ціною". При цьому, говорити офіційно про свій нелегальний бізнес колектори не наважуються.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у Київській області затримали дев'ятьох працівників колекторської фірми, які, за словами правоохоронців, з застосуванням фізичної сили спробували заволодіти будинком місцевої жительки. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив прес-секретар Генпрокуратури Андрій Лисенко.